DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. decembrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra
1
1

Kultūras ministrs vēršas pie Zedelgemas pašvaldības ar aicinājumu cieņpilni un respektējot noslēgto vienošanos risināt jautājumu par pieminekli karagūstekņiem

Kultūras ministrs Nauris Puntulis ir vērsies pie Zedelgemas birģermeistares Annikas Vermelenas ar aicinājumu risināt jautājumu par pieminekļa "Latvijas stāvstrops brīvībai" tikai divpusējā sarunu ceļā un respektējot pašvaldības un muzeja noslēgto vienošanos.

Vēstulē ministrs akcentē, ka piemineklis, kurš atbilstoši Zedelgemas pašvaldības un Latvijas Okupācijas muzeja biedrības/Latvijas Okupācijas muzeja vienošanai tika uzstādīts Zedelgemas Brīvības laukumā un ir veltīts Otrā pasaules kara gūstekņu piemiņai, ir pelnījis cieņpilnu attieksmi.

Vienlaicīgi, N. Puntulis augsti novērtē Zedelgemas pašvaldības vēlmi iesaistīties sarunās ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas akreditētu privāto Latvijas Okupācijas muzeju. Īpaši ņemot vērā, ka Latvijas Okupācijas muzejs pilda nozīmīgas valsts protokola funkcijas – informējot ārvalstu oficiālās delegācijas par Latvijas okupācijas perioda vēsturi.

2018. gadā, balstoties uz Zedelgemas pašvaldības un Latvijas Okupācijas muzeja biedrības noslēgto līgumu, tēlnieka Kristapa Gulbja radītais piemineklis "Latvijas stāvstrops brīvībai", pusi no kura izmaksām sedza muzeja savāktie ziedojumi, tika nodots pašvaldības īpašumā, lai skaidrotu sarežģīto Otrā pasaules kara vēsturi. Tas ir veltīts 12 000 latviešu leģionāru, kuri pēc Otrā pasaules kara bija ieslodzīti nometnē pie Zedelgemas un uzstādīts Zedelgemas centrā.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU