DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. novembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

ES fondu praktisko pētījumu programmā pieprasītais finansējums pieckārt pārsniedz pieejamo

Par Eiropas Savienības (ES) fondu projektu īstenošanu praktiskās ievirzes pētījumu programmā interese saglabājas nemainīgi augsta – izsludinātās piektās atlases kārtas ietvaros Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir saņēmusi 85 projektu iesniegumus, kuru kopējais paredzēto ieguldījumu apjoms ir ap 41,8 miljoniem eiro.

Zinātnisko institūciju iesniegtajās projektu iecerēs kopējais pieprasītais publiskais finansējums ir 39,4 miljoni eiro, kas gandrīz pieckārt pārsniedz šajā projektu atlases kārtā pieejamos 8,3 miljonus eiro.

Pētījumiem, kas mērķēti Covid-19 ierobežošanai, tika iesniegti 29 projekti par kopējo pieprasīto publisko finansējumu 13,9 miljoni eiro. No tiem 4 apstiprināti, 6 apstiprināti ar nosacījumiem, kvalitātes slieksnim atbilstoši Eiropas Komisijas ekspertu atzinumam neatbilda 5 projekti, savukārt finansējuma trūkuma dēļ noraidīti 14 projekti.  

Covid-19 seku mazināšanas pētījumu veikšanai tika iesniegti 56 projekti, kopā paredzot publisko finansējumu 25,6 miljonu eiro apmērā. No tiem ar nosacījumiem apstiprināti 7 projekti par kopējo publisko finansējumu 3,3 miljoni eiro. Kvalitātes slieksņa nesasniegšanas dēļ noraidīti 7 projekti, 2 projekti noraidīti kritēriju neizpildes dēļ, savukārt 40 projekti noraidīti finansējuma trūkuma dēļ.  

Programmas piektajā kārtā visvairāk no apstiprinātajām projektu iecerēm – 6 – ir biomedicīnas, medicīnu tehnoloģiju, biofarmācijas un biotehnoloģijas jomā. Otra populārākā joma ir viedie materiāli, tehnoloģijas un inženiersistēmas, un tajā apstiprināti 5 iesniegumi. Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas jomā apstiprinātas 3 pētījumu ieceres, savukārt zināšanu ietilpīgā bioekonomikā – 3 projektu iesniegumi.

Projektu pētījumu ieceres Centrālā finanšu un līgumu aģentūra pieņēma līdz š.g. 16. augustam, un iesniegumu vērtēšana tika veikta trīs mēnešu laikā. Informācija par apstiprinātajiem projektiem tiks publicēta izsludinātās atlases vietnē, CFLA mājaslapā.

Viena projekta maksimālais publiskā finansējuma apmērs ir 500 000 eiro, bet minimālais publiskā finansējuma apmērs - 30 000 eiro.

Detalizēti projektu iesniegumu atlases nosacījumi pieejami Ministru kabineta 12.01.2016. noteikumos Nr. 34.

ERAF atbalsts praktiskas ievirzes pētījumu veikšanai paredzēts plānošanas dokumenta - Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa  “Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā” 1.1.1.1. pasākuma “Praktiskas ievirzes pētījumi”  ietvaros.

Par īstenotajiem projektiem ES fondu programmas iepriekšējās atlases kārtās plašāku informāciju var iegūt vietnē esfondi.lv

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU