DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. novembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība
1
1

Atļauj apciemot seniorus Ilgstošas sociālās aprūpes nodaļā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Kuldīgas slimnīcas Ilgstošas sociālās aprūpes nodaļā 15.novembrī atrodas 38 senioru, kuriem ikdienā ir nepieciešama gan sociālā aprūpe, gan medicīnas personāla atbalsts. Mazinot Covid-19 infekcijas izplatības risku, jau no septembra beigām, visās Kuldīgas slimnīcas stacionārajās nodaļās tika aizliegts pacientu, t.sk., Ilgstošas sociālās aprūpes nodaļas iemītnieku, apmeklējums.

Šis laiks bija emocionāli grūts gan pašiem iemītniekiem, gan viņu tuviniekiem - atrodoties ilgstošā sociālajā aprūpē, tuvu cilvēku apciemojums senioram dažkārt ir gaidītākais brīdis. No 15.novembra aizliegums ir atcelts un apmeklēt Ilgstošas sociālās aprūpes centra iemītniekus drīkst, ievērojot šādus epidemioloģiskās drošības nosacījumus:

  • tikšanās laiks iepriekš ir jāsaskaņo, to iepriekš piesakot pa tālruni 29375433 (darba dienās) vai 29355059 (darba dienu vakaros un brīvdienās). Apmeklējumu vēlams plānot darba dienu vakaros un brīvdienās.
  • Vienā ciemošanās reizē tikai viens cilvēks, ja apmeklētāji nav vienā mājsaimniecībā dzīvojoši vienas ģimenes locekļi.
  • Apmeklētājs var uzrādīt sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.
  • Apmeklētājs10 dienu laikā nav uzturējies valstī, uz kuru ir attiecināmi īpašie piesardzības un ierobežojošie pasākumi https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0
  • Apmeklētājs nav bijis kontaktā ar Covid-19 infekcijas slimnieku vai cilvēku, kurš atrodas mājas karantīnā.
  • Apmeklētājam nav Covid-19 raksturīgo simptomu https://covid19.gov.lv/covid-19/par-covid-19/simptomi
  • Tikšanās laikā jāievēro 2 m distance, jālieto maskas, jādezinficē rokas.
  • Lietām, kas atnestas iemītniekam, jābūt iesaiņotām viegli dezinficējamā materiālā.

Tikšanās ir pieļaujama gan svaigā gaisā, gan atsevišķā apmeklējuma telpā. Visi apmeklētāji tiks reģistrēti apmeklētāju žurnālā. Apmeklējuma laikā gan klientam, gan tuviniekam jālieto individuālie aizsardzības līdzekļi (maskas). Gan maskas, gan dezinfekcijas līdzekļi apciemojuma laikā tiks nodrošināti.

Kuldīgas slimnīca lūdza tuviniekus, radiniekus un draugus būt saprotošiem un ievērot noteiktos ierobežojumus, lai pasargātu no iespējas inficēt ar Covid–19 savus tuviniekus un citus SAC klientus, kā arī darbiniekus.

Citās Kuldīgas slimnīcas stacionāra nodaļās, pacientu apmeklējums joprojām ir aizliegts. Atļauta ir tikai sūtījumu nodošana. Tiem jābūt iesaiņotiem mitrumnecaurlaidīgā, viegli dezinficējamā iepakojumā.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU