DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde
3
3

Saeima: pret Covid-19 vakcinēti seniori saņems papildu atbalstu

Saeima ceturtdien, 21.oktobrī, pieņēma par steidzamiem atzītos grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā, kas paredz pret Covid-19 vakcinētām personām vecumā no 60 gadiem līdz 2022.gada marta beigām piešķirt ikmēneša pabalstu 20 eiro apmērā.

Pabalstu plānots izmaksāt personām, kuras līdz šī gada beigām būs veikušas pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 infekciju vai arī būs saņēmušas klīniskās universitātes slimnīcas ārstu konsilija vai speciālista atzinumu par nepieciešamību vakcināciju atlikt.

Pabalsta izmaksa paredzēta par laikposmu no šī gada 1.novembra līdz 2022.gada 31.martam.

Plānots, ka pabalstu izmaksās Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA), pamatojoties uz Nacionālā veselības dienesta sniegtajiem datiem par iedzīvotāju vecumā no 60 gadiem vakcināciju pret Covid-19.

VSAA pabalstu izmaksās bez personas iesnieguma, un to saņems vecuma, invaliditātes vai apgādnieka zaudējuma pensijas saņēmēji, tai skaitā priekšlaicīgi un avansā piešķirtās pensijas saņēmēji, speciālās valsts pensijas saņēmēji, VSAA administrētās izdienas pensijas saņēmēji, atlīdzības par darbspēju zaudējumu vai atlīdzības par apgādnieka zaudējumu saņēmēji, valsts sociālās apdrošināšanas pabalsta vai valsts sociālā pabalsta saņēmēji. Pabalstu piegādās tā saņēmēja norādītajā dzīvesvietā bez maksas vai pārskaitīs uz Latvijas kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas kontu, kurā pabalsta saņēmējam tiek ieskaitīta pensija, atlīdzība vai pabalsts, paredz izmaiņas.

Iesniegums pabalsta saņemšanai būs nepieciešams personām, kuras nesaņem VSSA pakalpojumus, vakcinējušās kādā no citām Eiropas Savienības valstīm vai arī tām ir ārstu atzinums par nepieciešamību vakcināciju atlikt.

Plānots, ka pabalstu varēs saņemt arī tie iedzīvotāji, kuri vakcinācijas kursu būs pabeiguši vai kuriem ir ārstu atzinums par vakcinācijas atlikšanu pirms šo grozījumu spēkā stāšanās un kuri līdz šī gada beigām būs sasnieguši 60 gadu vecumu.

Grozījumi noteic, ka pabalstu finansē no valsts pamatbudžeta un tā izmaksu uzsāks šī gada decembrī, vienlaikus izmaksājot pabalstu par novembra un decembra mēnesi. Labklājības ministrijas informācija liecina, ka pabalstu izmaksai šogad nepieciešami 18,4 miljoni, bet 2022.gadā 30 miljoni eiro.

Likuma grozījumi rosināti, lai veicinātu senioru vakcināciju pret Covid-19, kā arī atbalstītu šīs personas, ņemot vērā vispārējo cenu pieaugumu, tostarp energoresursu cenu sadārdzinājumu, teikts likumprojekta anotācijā.

Izmaiņas Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.

Labs saturs
3
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU