DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 1 minūte
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde
1
1

Pēc pozitīva COVID-19 PCR testa saņemšanas Valsts prezidents darbu turpinās attālināti

14. oktobrī Valsts prezidents Egils Levits ir veicis PCR testu, un tas apstiprina COVID-19 infekciju. Valsts prezidenta saslimšanas simptomi ir viegli.

Ņemot vērā apstākļus, ir pārcelta Rumānijas prezidenta Klausa Vernera Johannisa oficiālā vizīte Latvijas Republikā 15.–16. oktobrī, kā arī citas Valsts prezidenta darba kārtības norises – tikšanās ar Igaunijas premjerministri Kaju Kallasu 15. oktobrī, dalība Rīgas konferencē 16. oktobrī, oficiālā vizīte Kosovā un Ziemeļmaķedonijā 18.–20. oktobrī u. c.

Valsts prezidents Egils Levits darbu turpinās attālināti.

Jau ziņots, ka 13. oktobra vakarā, atgriežoties no darba vizītes Zviedrijas Karalistē, Valsts prezidents Egils Levits mājās veica COVID-19 eksprestestu, kas izrādījās pozitīvs.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU