DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Eiropas Savienība

Ministrs Plešs ar Eiropas Savienības telekomunikāciju ministriem diskutēs par Mākslīgā intelekta regulu

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs 14. oktobrī piedalās Eiropas Savienības (ES) telekomunikāciju ministru neformālajā videokonferencē, lai diskutētu par Mākslīgā intelekta regulas normatīvo ietvaru un par tās efektīvas īstenošanas izaicinājumiem.

Ministrs Artūrs Toms Plešs: “Esam gandarīti par savlaicīgu regulas priekšlikuma publicēšanu. Tā nodrošinās Eiropas valstīm nepieciešamo vienoto un efektīvo pieeju mākslīgajam intelektam, kas garantē drošību iedzīvotājiem un uzņēmumiem, tajā pašā laikā sekmējot inovācijas tehnoloģiju jomā un mākslīgā intelekta ieviešanā. Augsta riska mākslīgā intelekta risinājumiem, pirms tie nonāk sabiedrības lietošanā, ir jābūt pārskatāmiem, prognozējamiem un pārbaudītiem, ievērojot visaugstākos standartus.”  

Slovēnija kā prezidējošā valsts ES Padomē aicina ministrus sniegt viedokli par šī gada 21. aprīlī publicēto Mākslīgā intelekta regulu, kas paredz nodrošināt to, ka ES tirgū laistās un izmantotās mākslīgā intelekta sistēmas ir drošas un atbilst pašreizējiem tiesību aktiem par pamattiesībām un ES vērtībām.

Lai to sasniegtu, regulas priekšlikums piedāvā līdzsvarotu un samērīgu horizontālu pieeju mākslīgā intelekta regulējumam, paredzot tikai minimāli nepieciešamās prasības risku un problēmu risināšanai, nepamatoti neierobežojot un nekavējot tehnoloģiju attīstību un citādā veidā nesamērīgi nesadārdzinot mākslīgā intelekta risinājumu laišanu tirgū.

Sanāksnes laikā ministrs paudīs atbalstu ierosinātajai pieejai, uzsverot, ka regulējums nodrošinās juridisko noteiktību un priekšnoteikumus efektīvai pārvaldībai.

Latvijai ir svarīgi, lai  ieviestais regulējums nekavētu inovācijas. Labākus rezultātus sasniegt ļautu pētniecības, inovāciju un mākslīgā intelekta ieviešanas darbību saskaņošana ES līmenī, to skaitā ar Eiropas digitālo inovāciju centriem, Testēšanas un eksperimentēšanas vidēm, datu telpām, programmas “Apvārsnis Eiropa” un programmas “Digitālā Eiropa” ietvaros, diskusijā norādīs ministrs.

Ņemot vērā minēto programmu vērienu, būtu jāparedz arī atbilstoši atbalsta pasākumi dalībvalstīm programmu pārvaldības koordinēšanai nacionālā, reģionālā un ES līmenī.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI