DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Turpinās veicināt ģimenes ārstu iesaisti vakcinācijā

Lai veicinātu aktīvāku ģimenes ārstu iesaisti vakcinācijā pret Covid-19, valdība šodien, 8. oktobrī, atbalstīja Veselības ministrijas ieceri papildu finansiāli stimulēt ārstu prakses.

“Veselības ministrija turpinās sniegt papildu atbalstu vakcinējošiem ģimenes ārstiem. Tieši viņiem ir iespēja panākt straujāku mūsu riska grupu - senioru un hroniski slimojošo - aizsardzību pret Covid-19. Mums kopīgi vēl ļoti daudz darāms, lai pasargātu šaubīgos, dezinformētos un nevakcinētos,” saka veselības ministrs Daniels Pavļuts.

Papildu piemaksas par iedzīvotāju vakcināciju

Paredzēts, ka no šā gada 1. oktobra līdz 31. decembrim ģimenes ārsta prakse par katru ievadītu vakcīnas devu saņems 11,87 eiro piemaksu.

Palielinātas iepriekš noteiktās piemaksas par praksē reģistrētajiem vakcinētiem senioriem un cilvēkiem ar hroniskām slimībām ar hroniskām slimībām:

  • 2 eiro par katru cilvēku, ja vakcinācijas aptvere ir līdz 60%;
  • 4 eiro, ja vakcinācijas aptvere ir no 60% līdz 80%
  • 6 eiro, ja vakcinācijas aptvere ir no 80% līdz 100%.

Papildu noteiktas piemaksas par pārējiem praksē reģistrētajiem vakcinētiem cilvēkiem:

  • 1 eiro, ja vakcinācijas aptvere ir līdz 50%;
  • 3 eiro, ja aptvere ir no 50% līdz 70%;
  • 5 eiro, ja vakcinācijas aptvere ir no 70% līdz 100%.

 Piemaksas saņems tikai par vakcināciju, kas veikta praksē reģistrētam cilvēkam.

Praksē nodarbinātajiem rehabilitācijas pakalpojumi

Lai stiprinātu emocionālo veselību ģimenes ārstu praksē nodarbinātajiem, kuri ikdienā saskaras ar lielu darba apjomu un pastiprinātu psiholoģisko spriedzi, paredzēta iespēja prakses personālam, kas iesaistīts vakcinācijā, nodrošināt iespēju saņemt veselības veicināšanas un rehabilitācijas pakalpojumus. Šim mērķim katrai praksei būs pieejami 440 eiro par veselības veicināšanas un rehabilitācijas pasākumiem, kas saņemti no 2021.gada 1. oktobra līdz 2022. gada 31. augustam.

Atbalstam ģimenes ārstu prakses var pieteikties, iesniedzot pieteikumus Nacionālajā veselības dienestā. Līdz šim ģimenes ārstu praksēm papildu piešķirts vairāk nekā 50 miljonu eiro liels Covid-19 finansējums, tostarp Covid-19 piemaksām un ar Covid-19 saistītajiem pakalpojumiem. Tāpat līdz šim ģimenes ārstu praksēm sniegti vairāki atbalsta pasākumi vakcinācijai pret Covid-19.

No 1. oktobra vakcinācijā pret Covid-19 iesaistīta ikviena ģimenes ārsta prakse, kas sniedz valsts apmaksāto veselības aprūpi.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU