DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
Kuldīgas novada pašvaldība
Ineta Zvirbule, Nekustamo īpašumu nodaļas nekustamo īpašumu speciāliste
01. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Kuldīga sadarbosies ar Liepāju otrās kārtas pieteikuma veidošanā konkursā par Eiropas Kultūras galvaspilsētas titulu 2027. gadā

Kuldīgas novada pašvaldība kā partneris piedalīsies Liepājas valstspilsētas otrās kārtas pieteikuma sagatavošanā konkursā par Eiropas Kultūras galvaspilsētas titulu 2027. gadā. “Mēs stiprināsim Liepāju,” domes sēdē sacīja Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa. Pieteikumam jābūt gatavam nākamā gada aprīlī.

Kuldīdzniekus sadarboties uzaicināja Liepājas valstspilsētas pašvaldība, kas otrajā kārtā izvēlējusies startēt kopā ar Kuldīgas un Dienvidkuzemes novadu. Liepāju kā vienu no četriem pretendentiem Eiropas Komisijas izveidotā Eiropas Kultūras galvaspilsētas žūrija izvirzīja otrajai kārtai konkursā par Eiropas Kultūras galvaspilsētas titulu 2027. gadā.

Tā kā Kuldīga piedalījās Kultūras ministrijas izsludinātajā Eiropas kultūras galvaspilsētas nosaukuma piešķiršanas 2027. gadam priekšatlases konkursā un ieguldīja nozīmīgu darbu, lai izveidotu Kuldīgas pieteikuma kultūras programmu, iesaistot plašu sabiedrības daļu kultūras programmas satura izveidē, Kuldīgas pieteikuma sagatavošanas darba grupa rosināja atsaukties Liepājas aicinājumam sadarboties un izmantot izstrādātās projekta idejas, lai paplašinātu Liepājas pilsētas un apkārtējā reģiona, tai skaitā Kuldīgas novada kultūras piedāvājumu un nodrošinātu augstvērtīgus kultūras, mākslas un starpnozaru pasākumus reģiona iedzīvotājiem un citiem apmeklētājiem.

Liepājas un apkārtējā reģiona veidotajā pieteikuma pamatā ir koncepts “(Ne)miers”, diskutējot par radošuma urdošu spēku, ar kura palīdzību caur kultūras notikumiem laikā no 2023. līdz 2027. gadam tiek veicināta izaugsme dažādās pilsētas attīstības jomās.

Kuldīgas novada pašvaldība deleģēja Kristīni Zvirbuli būt par Kuldīgas novada pārstāvi Liepājas un apkārtējā reģiona pieteikuma gatavošanā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU