DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. decembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Cilvēki ar invaliditāti apgūst jaunas prasmes un rada brīnišķīgas lietas

Publicitātes foto

Kuldīgas novadā dzīvojošie cilvēki ar invaliditāti un viņu ģimenes locekļi projekta “Solis uz priekšu: attīstot personīgos resursus un nodarbinātībai nepieciešamās prasmes” (I can work, Nr. LLI-468) īstenošanas laikā ne tikai apmeklēja dažādu speciālistu nodarbības, bet arī aktīvi piedalījās kokapstrādes un radošajās specializētajās nodarbībās, kurās tapa ļoti daudz skaistu un noderīgu lietu visdažādākajās tehnikās. “Mēs to varam!” – šāds uzraksts rotāja pašu dalībnieku veidoto izstādi, kas gada nogalē bija izvietota sociālajā dienestā. Un viņi – mūsu cilvēki ar invaliditāti – patiešām var! Redzot viņu krāšņos un radošos darbus, ir liels gandarījums par to, ka projekta ietvaros ir bijusi iespēja palīdzēt šiem cilvēkiem attīstīt dažādas prasmes, vairāk socializēties un sadraudzēties savā starpā, kā arī radīt ko skaistu un noderīgu.

Projektā kopumā iesaistījās vairāk nekā 50 dalībnieku, un projekta īstenošanas laikā ar Interreg V-A Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam atbalstu tika nodrošinātas 480 fizioterapijas nodarbības, 171 ergoterapeita nodarbība, 68 karjeras konsultanta nodarbības, 240 psihologa konsultācijas, 240 sociālā darbinieka konsultācijas un 236 specializētās nodarbības. Ir uzlabota arī pieejamība Kuldīgas novada pašvaldības aģentūras “Sociālais dienests” Klientu apkalpošanas centrā Skrundā, izveidots sajūtu labirints, iegādāts aprīkojums nodarbībām ārtelpās un iekštelpās, kā arī attīstīta sociālo pakalpojumu pieejamība personām ar invaliditāti un viņu ģimenes locekļiem. Janvāra beigās notiks projekta noslēguma pasākums Ventspilī.

Projektā piedalās vēl trīs partneri no Latvijas un Lietuvas: Kurzemes plānošanas reģions, Kretingas dienas aktivitāšu centrs un Raseiņu dienas aprūpes centrs, kopīgi īstenojot tā mērķi: attīstīt cilvēku ar invaliditāti prasmes, veicināt izpratni par viņu spēju iesaistīties darba tirgū, kā arī būt līdzvērtīgiem sabiedrības locekļiem. Projekta kopējais finansējums ir 459 292,97 EUR, tai skaitā ERAF līdzfinansējums 390 399,00 EUR apmērā. Plašāka informācija par projektu: www.kuldiga.lv > Pašvaldība > Projekti.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU