DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. septembrī, 2021
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

M. Staķis Ņujorkā sācis apmācības “Bloomberg Philanthropies” un Hārvardas universitātes pilsētu mēru līderības programmā

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis izvēlēts konkursā kā viens no  38 pilsētu mēriem, kuri piedalās “Bloomberg Harvard City Leadership Initiative” intensīvās apmācības programmā. Programma atklāta pirmdien Ņujorkā ar tās dalībnieku un “Bloomberg Philanthropies” dibinātāja, bijušā Ņujorkas mēra Maikla Blumberga tikšanos, kā arī trīs dienu klātienes apmācībām, semināriem un darbnīcām.

Programma veidojusies 2017. gadā kā “Bloomberg Philanthropies” dibinātāja M.Blumberga un Hārvardas universitātes sadarbības projekts. Būdams 2021./2022. gada klases dalībnieks, M.Staķis piedalās apmācībās, kurās pasniedz Hārvardas biznesa skolas un Hārvardas Kenedija skolas mācībspēki, kā arī pasaules līmeņa eksperti no “Bloomberg Philanthropies” globālā tīkla. Šogad dalībai programmā izvēlēti mēri no Eiropas, Ziemeļamerikas, Latīņamerikas un Āfrikas pilsētām. Apmācībās likts uzsvars uz līderības un vadības prasmju attīstību, risinot Covid-19 pandēmijas radītos izaicinājumus.

“Gandrīz 40 dažādu pilsētu mēri no 12 ļoti atšķirīgām valstīm ir vienā programmā, lai mācītos viens no otra, dalītos pieredzē un zināšanās viena mērķa vārdā – veidot labāku dzīvi savas pilsētas iedzīvotājiem. Datu pareiza izmantošana, pieņemot politiskus lēmumus; koordinēta starpnozaru sadarbība; inovatīvu pieeju izmantošana pārmaiņu vadībā – šīs ir “Bloomberg Harvard City Leadership Initiative” prioritātes, kas ir svarīgas arī Rīgā. Paldies Hārvardas universitātei un “Bloomberg Philanthropies” par šo lielisko programmu, kas sniedz arī iespēju uzturēt un dibināt jaunus kontaktus ar pilsētu mēriem no visas pasaules!” – tā uzsver Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis.

"Mēs izveidojām "Bloomberg Harvard City Leadership Initiative", jo pilsētas vienmēr ir bijušas frontes pirmajās līnijās, reaģējot uz mūsu lielākajiem izaicinājumiem – stājoties tiem pretim, ir izšķiroši svarīgi, lai pilsētu mēriem būtu atbilstošas prasmes, atbalsts un resursi," - tā uzsver “Bloomberg Philanthropies”  dibinātājs M.Blumbergs.

Viņš norāda, ka piecus gadus pēc programmas izveides tās nepieciešamība kļuvusi vēl izteiktāka, jo pilsētu mēru līderībā notiek Covid-19 pandēmijas un tās seku ierobežošanas pasākumi: "Šī gada pilsētu mēru klasē ir pārstāvēti dažādi un sasniegumiem bagāti līderi no visas pasaules – mēs ceram ar viņiem sastrādāties šajā laikā, kad viņi turpina vadīt krīzes pārvarēšanu, veidojot labāku, un pret dažādiem izaicinājumiem noturīgāku nākotni mūsu pilsētām!”

Šajā gadu ilgajā programmā apmācības paredzētas hibrīdrežīmā – gan klātienē, gan attālināti.  Programmā pilsētu mēri un viņu komandas locekļi pilnveido zināšanas un vadības prasmes sarežģītu pilsētas pārvaldības jautājumu risināšanā.

Programma sākas ar pilsētu mēru nodarbībām Ņujorkā, un turpināsies ar divu pilsētas vadošo amatpersonu apmācībām. Pateicoties “Bloomberg Philanthropies” atbalstam, pilsētu mēru un pilsētu vadošo amatpersonu dalība “Bloomberg Harvard City Leadership Initiative” programmā, ieskaitot mācību maksu, ēdināšanu un aviobiļetes, ir pilnībā apmaksāta.

Informācijai

“Bloomberg Harvard City Leadership Initiative” ir centra “Bloomberg Center for Cities at Harvard University” programma. Tā notiek sadarbībā ar Hārvardas Kenedija skolu, Hārvardas Biznesa skolu un “Bloomberg Philanthropies”. Programma veidota, lai palīdzētu pilsētu mēriem un vadošajām amatpersonām risināt sarežģītus izaicinājumus savās pilsētās, uzlabojot iedzīvotāju dzīves kvalitāti. Programma sākta 2017. gadā, un tajā piedalījušies 400 mēri un 1300 vadošās amatpersonas no 478 pilsētām visā pasaulē. Šī iniciatīva ir sekmējusi pētniecību un jaunu mācību metožu un līdzekļu attīstību. Plašāka informācija pieejama Bloomberg Harvard City Leadership Initiative mājas lapā.

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/bloombergharvard/about/

Twitter: https://twitter.com/BHcityleaders

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU