DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rīgas pašvaldība vēršas tiesā par darba līguma izbeigšanu ar bijušo ĀMD vadītāju

Lai izbeigtu darba tiesiskās attiecības ar bijušo Rīgas pašvaldības Ārtelpas un mobilitātes departamenta (ĀMD) direktora pienākumu izpildītāju Jāni Vaivodu, Rīgas pašvaldība vērsusies tiesā.


 

Pašvaldības ieskatā fakts, ka J. Vaivods ir atzīts par aizdomās turēto personu sāktajā kriminālprocesā par iespējamu noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, neļauj pašvaldībai turpināt ar viņu darba tiesiskās attiecības un ir svarīgs iemesls, lai vērstos Rīgas pilsētas tiesā ar lūgumu par darba tiesisko attiecību izbeigšanu. Prasība tiesā par darba tiesisko attiecību izbeigšanu tiks celta, pamatojoties uz Darba likuma 101. panta piekto daļu.

Apstāklis, ka J. Vaivods tiek turēts aizdomās par kukuļdošanu, nav savienojams ar darbu pašvaldībā un departamentā, kura atbildībā ir būtiski pilsētas infrastruktūras attīstības projekti. Aizdomās turētā statuss grauj arī pašvaldības reputāciju, jo darbinieks, visticamākais, rīkojies pretēji tiesiskuma un labas pārvaldības principiem, kā arī vairojis sabiedrības neuzticēšanos valsts pārvaldei un pašvaldībai.

Saskaņā ar Darba likuma 101. panta piekto daļu par svarīgu iemeslu atzīstams katrs tāds apstāklis, kas, pamatojoties uz tikumības un savstarpējas taisnprātības apsvērumiem, neļauj turpināt darba tiesiskās attiecības. Jautājumu par svarīga iemesla esamību izšķir tiesa pēc sava ieskata.

Jau vēstīts, ka marta sākumā Rīgas domes vadība uzdeva atstādināt J. Vaivodu no ĀMD direktora pienākumu izpildītāja amata uz maksimālo likumā pieļaujamo laika termiņu – trīs mēnešiem. ĀMD direktora amatam plānots izsludināt atklātu konkursu.

Informāciju sagatavoja: Rīgas pašvaldības Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļa, tālrunis: 67026049, e-pasts: mediji@riga.lv.

 

                                                           

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI