DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. septembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Tieslietu ministrs apstiprina I. Spures lēmumu atvaļināties no dienesta

Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns ir pieņēmis Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieces ģenerāles Ilonas Spures lūgumu par atvaļināšanos no dienesta.

J.Bordāns: "Esmu pateicīgs ģenerālei I.Spurei par profesionālu pienākumu pildīšanu gan 8 gadus Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieces amatā, gan 27 gadus dienestā kopumā. I.Spure šo ārkārtīgi grūto un sarežģīto uzdevumu ir pildījusi ar lielu pašatdevi un faktiski kā savu personīgo misiju ar milzīgu aizrautību un atbildības sajūtu.”

Tieslietu ministrs uzsver, ka tieši viņas vadībā Latvijas ieslodzījuma vietu sistēma ir piedzīvojusi neticamas pārmaiņas un pārvarējusi lielus izaicinājumus, kas novērtēts arī starptautiskā līmenī. I.Spure ir sniegusi būtisku ieguldījumu ieslodzījuma vietu sistēmas pilnveidošanā, nepieciešamo personālreformu veikšanā, ieslodzīto resocializācijas sistēmas attīstībā, tajā skaitā veiksmīgu vairāku starptautisko projektu īstenošanā. Pateicoties I.Spures darbam, ieslodzījuma vietu sistēma kļuvusi atvērtāka un cilvēciskāka. Izveidojies arī nepieciešamais dialogs ar Latvijas un ārvalstu partneriem, un Latvija tiek veiksmīgi pārstāvēta starptautiskajā organizācijā EuroPris.

Lēmums par I.Spures atvaļināšanu no dienesta tika pieņemts, pamatojoties uz I.Spures iesniegumu.

Ņemot vērā, ka I.Spures pēdējā darba diena Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieces amatā būs 2021. gada 15. oktobrī, līdz jaunā priekšnieka iecelšanai amatā tiks noteikts pienākumu izpildītājs, kā arī uz Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieka amatu tiks izsludināts atklāts konkurss.

Papildu informācija

I.Spure 2016. gadā ir apbalvota ar tieslietu ministra balvu "Jaunrade tiesiskai Latvijai" un tieslietu sistēmas II pakāpes Goda zīme par īpaši nozīmīgu ieguldījumu ieslodzījuma vietu attīstībā un Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbības pacelšanu starptautiskā līmenī. Savukārt 2009. gadā ar Tieslietu ministrijas I pakāpes Atzinības rakstu un “Zelta spalvu” par nopelniem resocializācijas sistēmas izveidē un ieviešanā, bet 2017. gadā kā apbalvojums piešķirts ģenerāļa speciālā dienesta pakāpe. I.Spure ir starptautiskās cietumu sistēmu organizācijas EuroPris valdē.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU