DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. augustā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Valdība apstiprina nosacījumus tirdzniecības izstāžu organizēšanai, ja Covid-19 saslimstība pieaug

Ņemot vērā pieaugošo vakcinācijas aptveri, kā arī sadarbībā ar nozari un Latvijas Darba devēju konfederāciju izstrādātos drošas darbības protokolus saimniecisko pakalpojumu sniedzējiem, Ministru kabinets š.g. 31. augusta sēdē lēma atļaut tirdzniecības izstāžu organizēšanu un norisi arī t.s. “augsta riska” situācijā, t.i. ja 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniegs 120.

Apstiprinot grozījumus Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumos Nr. 360 ”Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”,  situācijā, ja 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniegs 120, tirdzniecības izstāžu organizēšana un norise var notikt ne tikai t.s. “zaļajā drošības režīmā”, bet arī “dzeltenajā drošības režīmā”, kā ietvaros jāievēro šādi drošības nosacījumi:

 • gan darbinieki, gan apmeklētāji atbilst šādām prasībām:
 1. personas, kurām ir sadarbspējīgs vakcinācijas sertifikāts;
 2. personas, kurām ir sadarbspējīgs pārslimošanas sertifikāts;
 • personas, kurām ir sadarbspējīgs testēšanas sertifikāts, kas apliecina:
 1. ka persona pēdējo 48 stundu laikā ir veikusi Covid-19 testu, nosakot SARS-CoV-2 vīrusa RNS, un tas ir negatīvs;
 2. vai 6 stundu laikā veiktais SARS-CoV-2 antigēna tests ir negatīvs;
 • augstāk minētās personas pavadošie bērni, kas jaunāki par 12 gadiem (bez sertifikātiem);
 • vienam apmeklētājam jānodrošina vismaz 15 m no publiski pieejamās telpas platības;
 • eju platumam starp izstāžu stendu rindām ir jābūt vismaz trīs metriem.

Vienlaikus MK noteikumos ietverts tirdzniecības izstādēm saistošs “ģimenes regulējums” – pilngadīgas personas ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu var apmeklēt tirdzniecības izstādes iekštelpās “zaļajā drošības regulējumā” kopā ar nepilngadīgiem bērniem:

 • bērniem, kuri nav sasnieguši 12 gadu vecumu, nav jāuzrāda sertifikāti;
 • bērniem no 12 gadu vecuma, kuri nav vakcinēti vai pārslimojuši, jāspēj uzrādīt sadarbspējīgu negatīvu testēšanas sertifikātu:
   • ka persona pēdējo 48 stundu laikā ir veikusi Covid-19 testu, nosakot SARS-CoV-2 vīrusa RNS, un tas ir negatīvs;
   • vai 6 stundu laikā veiktais SARS-CoV-2 antigēna tests ir negatīvs.

Šāds “ģimenes regulējums” izstāžu organizēšanā ir pieļaujams, paredzot, ka tirdzniecības izstādes norises laikā tiek nodalītas apmeklētāju plūsmas dažādos laikos (laiks, kurā izstādi apmeklē kopā ar bērniem, un laiks, kurā izstādi apmeklē tikai vakcinētas/pārslimojušas personas). Laikā, kad tirdzniecības izstādes apmeklē pieaugušie kopā ar bērniem, visām personām no 7 gadu vecuma jālieto deguna un mutes aizsegi, kā arī vienai personai jānodrošina ne mazāk kā 5 m2  no publiski pieejamās telpas platības. 

Savukārt, “ģimenes regulējuma” ietvaros, organizējot tirdzniecības izstādi ārtelpās, pilngadīgas personas ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu var apmeklēt minētās izstādes kopā ar nepilngadīgiem bērniem:

 • bērniem, kuri nav sasnieguši 12 gadu vecumu, nav jāuzrāda sertifikāti;
 • bērniem no 12 gadu vecuma, kuri nav vakcinēti vai pārslimojuši, jāspēj uzrādīt sadarbspējīgu negatīvu testēšanas sertifikātu:
   • ka persona pēdējo 48 stundu laikā ir veikusi Covid-19 testu, nosakot SARS-CoV-2 vīrusa RNS, un tas ir negatīvs;
   • vai 6 stundu laikā veiktais SARS-CoV-2 antigēna tests ir negatīvs.

Vienlaikus atgādinām, ka tirdzniecības izstādes norises vietās visām personām jāievēro 2 metru distance.  

Detalizēti ar grozījumiem Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumos Nr. 360 ”Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” var iepazīties Ministru kabineta tīmekļa vietnē.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU