DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. jūlijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

KP atļauj LMT iegādāties ar IT jomu saistītu sabiedrību

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

29. jūlijā Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu atļaut apvienošanos, ar kuru SIA “Latvijas Mobilais Telefons” iegūst izšķirošu ietekmi pār IT jomas pārstāvošu sabiedrību SIA “Santa Monica Networks”. KP nekonstatēja būtisku kaitējumu konkurencei, tāpēc lēma par darījuma atļaušanu.

SIA “Latvijas Mobilais Telefons” ir mobilais sakaru operators Latvijā, kura pamatdarbība ir saistīta ar telekomunikāciju nozari un ar tādiem pakalpojumiem kā mobilie balss telefonijas pakalpojumi, kā arī mobilie un fiksētie datu pārraides pakalpojumi. SIA “Latvijas Mobilais Telefons” darbojas arī ar viedās televīzijas pakalpojumu sniegšanu un IT sistēmas izstrādes un integrācijas pakalpojumiem. Savukārt SIA “Santa Monica Networks” ir ar IT jomu saistīta sabiedrība, kuras pamatdarbības veids ir dažādu ar IT infrastruktūru izbūvi saistītu produktu tirdzniecība Latvijā. Saistībā ar izplatītajām iekārtām SIA “Santa Monica Networks” piedāvā arī IT sistēmu izstrādes, integrācijas un uzturēšanas pakalpojumus.

Tādējādi apvienošanās rezultātā ietekmētie tirgi ir fiksētās balss telefonijas tirgus, interneta pieslēguma un datu pārraides pakalpojumu tirgus, nomāto līniju vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības tirgus, IT infrastruktūras produktu izplatīšanas tirgus un IT sistēmu infrastruktūras izstrādes, integrācijas un uzturēšanas pakalpojumu tirgus.

Izvērtējot tirgus dalībnieku sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, KP secina, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis ietekmētajos tirgos Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki. Tāpēc apvienošanās darījums ir atļaujams.

Lai nepieļautu būtisku konkurences samazināšanos uzņēmumu apvienošanās rezultātā, apvienošanās darījumiem, kas atbilst Konkurences likumā noteiktajiem kritērijiem, nepieciešama KP atļauja. Tādējādi KP nodrošina valstisku kontroli pār tirgu koncentrēšanos, lai neveidojas tādas strukturālas izmaiņas, kuru rezultātā patērētājiem ilgtermiņā tiek ierobežotas izvēles iespējas vai preces un pakalpojumi jāiegādājas par nekonkurētspējīgu cenu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU