DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. jūlijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Noziedzība

Valsts ieņēmumu dienests Latgalē atklāj marihuānas audzētavu

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde uzsākusi kriminālprocesu par cigarešu nelikumīgu pārvietošanu un uzglabāšanu Latvijas Republikas teritorijā, narkotisko vielu nelikumīgu izgatavošanu un glabāšanu, kā arī narkotisko vielu saturošu augu neatļautu sēšanu un audzēšanu.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas, veicot padziļinātu pasta sūtījumu muitas kontroli, konstatētāja vairāk nekā 19 tūkstošu cigarešu nelikumīgu pārvietošanu un uzglabāšanu Latvijas Republikas teritorijā.

Pirmstiesas izmeklēšanas gaitā tika noskaidrota iespējamā persona, kura ir saistīta ar minēto cigarešu nelikumīgu pārvietošanu un uzglabāšanu. Kratīšanas laikā šīs personas faktiskajā dzīvesvietā tika atklāta marihuānas audzētava. Kratīšanas laikā  atrastas un izņemtas – iespējams, narkotiskās vielas – izžāvēta un neizžāvēta marihuāna, sēklas un 46 augu stādi, kuri, iespējams, ir Indijas kaņepes, dažāda veida iekārtas marihuānas audzēšanai (lampas, gaisa mitrinātājs u.c.), datu nesēji, kuri tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā, divi ieročiem līdzīgi priekšmeti, kā arī skaidra nauda 16 780 eiro, kura, iespējams, ir gūta noziedzīgu nodarījumu izdarīšanas rezultātā.

Kriminālprocesā izmeklējamās rīcības ir kvalificētas pēc Krimināllikuma 221. panta pirmās daļas – par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu un pārvietošanu, pēc Krimināllikuma 253. panta pirmās daļas – par narkotisko vielu – marihuānas – neatļautu izgatavošanu un glabāšanu, bez nolūka to realizēt, un pēc Krimināllikuma 256. panta pirmās daļas – par narkotiskās vielas – marihuānas – saturošu augu neatļautu sēšanu un audzēšanu.

Kriminālprocesā viena personas ir atzīta par aizdomās turēto un tai piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19. pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU