DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. jūlijā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Atjaunota iespēja saņemt dabas resursu nodokļu maksas atbrīvojumu par transportlīdzekļa pirmreizējo reģistrāciju

Transportlīdzekļu tirgotājiem, sākot ar 2021. gada 1. jūliju, ir atjaunota iespēja saņemt dabas resursu nodokļu (DRN) maksas atbrīvojumu par transportlīdzekļa pirmreizējo reģistrāciju, ja tiek realizēts jauns, iepriekš Latvijā nereģistrēts transportlīdzeklis. Atbrīvojums no DRN maksas tiek piemērots tirgotājiem, kuri ir noslēguši līgumu ar SIA “Auto pārstrāde”.

Valsts vides dienests (VVD) līgumu ar SIA “Auto pārstrāde” par nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas sistēmas izveidi un piemērošanu laika periodā no 2021. gada 1. jūlija līdz 2023. gada 31. decembrim noslēdza 2021. gada 30. jūnijā. SIA “Auto pārstrāde” ir vienīgā ražotāju atbildības sistēma (RAS) Latvijā, kas nodrošina iespēju iegūt atbrīvojumu no DRN maksas par pirmreizējo transportlīdzekļu reģistrāciju.

Iepriekš SIA “Auto pārstrāde” nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas sistēma darbojās līdz 2020. gada 31. janvārim. Jauns līgums netika noslēgts, jo uz līguma slēgšanas brīdi SIA “Auto pārstrāde” nevarēja nodrošināt normatīvo aktu un līguma prasību izpildi, tomēr ciešā sadarbībā ar VVD uzņēmumam izdevās novērst nepilnības un 2021. gada 30. jūnijā noslēgt līgumu. Kopumā SIA “Auto pārstrāde” sistēmā 31 līgumpartneris saņem atbrīvojumu no DRN maksas par kopējo DRN summa 1 milj. eiro.

Ar 2021. gada 1. jūliju papildināts arī RAS, kas nodrošina DRN atbrīvojumu saņemšanu par elektrisko un elektronisko iekārtu realizāciju. 2021. gada 30. jūnijā VVD noslēdza līgumu ar SIA “ElektroVIDE” par elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu apsaimniekošanas sistēmas izveidi un piemērošanu laika periodā no 2021. gada 1. jūlija līdz 2021. gada 31. decembrim. Tādējādi Latvijā šādu iespēju kopā nodrošina trīs RAS.

VVD veic RAS reģistrāciju un uzraudzību. No 2021. gada 1. jūlija ir pārtraukta SIA “Baltijas Apsaimniekošanas Sistēma” videi kaitīgu preču atkritumu apsaimniekošanas sistēmas darbība. Darbība pārtraukta, pamatojoties uz SIA “Baltijas Apsaimniekošanas Sistēma” iesniegumu. Nodokļu maksātāji, kuri SIA “Baltijas Apsaimniekošanas Sistēma” sistēmas ietvaros saņēma atbrīvojumu no DRN, sākot ar 2021. gada 1. jūliju, iekļauti citās RAS. SIA “Baltijas Apsaimniekošanas Sistēma” darbību nodrošināja vienu ceturksni, attiecīgi laika periodā no 2021. gada 1. aprīļa līdz 2021. gada 30. jūnijam.

Papildus informējam, ka VVD ir pieņēmis lēmumu atteikt slēgt līgumu ar SIA „ECO System” par videi kaitīgu preču apsaimniekošanas sistēmas izveidi un piemērošanu un piešķirt atbrīvojumu no DRN, sākot ar 2021. gada 1. jūliju. Atteikuma iemesls – nepietiekams finanšu nodrošinājums*.

Šobrīd kopumā Latvijā darbojas 12 RAS. Aktuālā informācija par RAS darbības veidiem un to darbības termiņiem pieejama VVD publisko datu reģistrā: https://registri.vvd.gov.lv/izsniegtas-atlaujas-un-licences/atkritumu-apsaimniekosanas-atlaujas/razotaju-atbildibas-sistemas-ras-/

* Atbilstoši Ministru kabineta 2009. gada 27. maija noteikumu Nr.450 “Kārtība, kādā piemēro finanšu nodrošinājumu, slēdz un izbeidz nolietotu transportlīdzekļu, iepakojuma un vienreiz lietojamo galda trauku un piederumu vai videi kaitīgu preču atkritumu apsaimniekošanas līgumu” 17.punktam RAS finanšu nodrošinājumu nepieciešams uzturēt spēkā pilnā apmērā visu ar VVD noslēgtā līguma darbības laiku un vienu gadu pēc minētā līgumu darbības izbeigšanas. Finanšu nodrošinājuma apmērs var būt no 50 000 EUR līdz 100 000 EUR, atbilstoši DRN summai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU