DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Pašvaldības kā nozīmīgs sabiedrotais kolektīvās imunitātes nodrošināšanā pret Covid-19

Iedzīvotāji visā pasaulē, tostarp Latvijā, jau vairāk nekā gadu ir spiesti sadzīvot ar Covid-19 pandēmijas mazināšanas noteiktajiem ierobežojumiem, un visi kā viens vēlas un cer pēc iespējas ātrāk atgriezties ierastajā ikdienā. Viens no galvenajiem faktoriem, kas ietekmē to, cik ātri šāda atgriešanās būs iespējama, ir kolektīvās imunitātes panākšana ar iedzīvotāju plaša mēroga vakcinēšanu, un pašvaldības ir kā nozīmīgs valsts pārvaldes sabiedrotais šī uzdevuma izpildē.

Latvijas pašvaldību savienība (LPS) kā Latvijas pašvaldības apvienojošā organizācija jau  no paša sākuma ir iesaistījusies un arī turpinās aktīvi iesaistīties, lai palīdzētu vakcinācijas projekta īstenošanā – gan izplatot informāciju, gan organizējot regulāras pašvaldību tikšanās ar Vakcinācijas projekta nodaļu ar mērķi nodrošināt, ka pašvaldības nepastarpināti saņem aktuālo informāciju. Pašvaldībām ir jāsaņem precīzi sagatavota, iedzīvotājiem izplatāma informācija, statistikas dati pašvaldību griezumā par iedzīvotāju atsaucību vakcinācijai, kā arī savlaicīgs, pārdomāts un precīzs rīcības plāns, ja ir nepieciešams pašvaldību atbalsts un iesaiste labāku rezultātu sasniegšanā.

Lai saprastu, kā iesaistīties un palīdzēt, pašvaldības aktualizēja jautājumu par digitālā Covid-19 sertifikāta ieviešanu, tādēļ 15.jūnijā tika organizēta tiešsaistes tikšanās ar Nacionālā Veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļu. Ieviešot digitālo Covid-19 sertifikātu, būtiski ir izglītot iedzīvotājus par to, kā to iegūt un kā rīkoties ar to, īpaši tiem, kuriem nav iespēju pašiem iegūt digitālo sertifikātu. Tā ir joma, kur pašvaldības var noteikti palīdzēt, bet ar svarīgu nosacījumu – atbildīgās valsts pārvaldes iestādes laikus sagatavo un nosūta pašvaldībām visu nepieciešamo informāciju. Tieši savlaicīgums ir viens no lielākajiem klupšanas akmeņiem vakcinācijas projekta īstenotājiem, lai arī pašvaldības iestādes no savas puses savlaicīgi varētu plānot darbus un nākt palīgā ar noteikto uzdevumu īstenošanu. Piemēram, izziņojot, ka pašvaldību pakalpojumu centros iedzīvotājiem tiks sniegta palīdzība digitālā sertifikāta iegūšanā, šo centru darbinieki noteiktajā dienā nebija saņēmuši nedz nepieciešamās atļaujas trešo personu datu apstrādei, nedz arī visu nepieciešamo informāciju. Tikmēr iedzīvotāji, cerot uz palīdzību, plūda uz klientu apkalpošanas centriem, kur darbinieki savu iespēju robežās tomēr centās palīdzēt.

Tādēļ jāuzsver, ka valsts un pašvaldību klientu apkalpošanas centri atbalstu iedzīvotājiem varēs nodrošināt tikai tad, kad tiks sakārtotas visas nepieciešamās formalitātes no Nacionālā veselības dienesta puses, un tas notiks pakāpeniski.

Neskatoties uz šīm komunikācijas likstām, LPS un pašvaldības arī turpmāk aktīvi iesaistīsies, lai veicinātu kolektīvo imunizāciju un iedzīvotāji pēc iespējas ātrāk atgrieztos ierastajā ikdienā.

Ilze Rudzīte

LPS padomniece veselības un sociālajos jautājumos

Ella Pētermane

LPS padomniece komunikācijas jautājumos

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU