DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Iedzīvotāji aicināti uz asins donoru dienu Jauniešu mājā 

Publicitātes foto

Turpinot asinsdonoru kustību, asins ziedošanu padarot ērtāku un pieejamāku donoru dzīvesvietām, nākamā Donoru diena Liepājā notiks 16. aprīlī Jauniešu mājā.  Asinsdonoru pieņemšana notiks no plkst. 9.00 līdz 13.00. Iedzīvotāji aicināti iepriekš reģistrēties, lai varētu plānot cilvēku pieņemšanas plūsmu.  

Šā gada otrā Donoru diena tiks organizēta LBJC struktūrvienības “Jauniešu māja” telpās, Kungu ielā 24 (ieeja no Bāriņu ielas puses). Gan pirmreizējie, gan esošie donori aicināti reģistrēties asins ziedošanai, aizpildot īsu pieteikuma anketu www.vadc.lv/donoriem/donora-pieteikums vai zvanot pa tālruni 63 481 264 vai 26 557 743. Kā ierasts, donoru pieņemšanas laiks ir plānots no plkst. 9.00 līdz 13.00.  

Uz Donoru dienu aicināts ikviens vesels iedzīvotājs 18–65 gadu vecumā, pie nosacījuma, ka ķermeņa masa ir vismaz 50 kg. Lai ziedotu asinis, donoram jājūtas veselam un līdzi nepieciešama derīga pase, eID karte vai jebkurš cits personu apliecinošs dokuments, kas satur sekojošu informāciju – personas kodu, vārdu, uzvārdu un foto.  

Katru reizi donors ziedo 450 ml asiņu, kā arī papildus tiek paņemts apmēram 30 ml paraugs izmeklējumiem un analīzēm. Asinis tiek ņemtas tikai no elkoņa locītavas vēnas, un procedūra ilgst apmēram 10 minūtes. Savukārt pēc asins ziedošanas ir jāatpūšas ne mazāk kā 15 minūtes. Procedūru uzrauga Valsts asinsdonoru centra ārstniecības personas, un pēc asins ziedošanas lielākā daļa donori jūtas labi. Atgādinām, ka donoram ir iespēja jebkurā brīdī atteikties vai pārtraukt asins ziedošanu, kā arī saņemt atbildes uz visiem jautājumiem. Papildu informācija atrodama vietnē www.donors.lv. 

Valsts asinsdonoru centra Kurzemes filiāle sadarbībā ar pilsētas pašvaldību Donoru dienas organizēs visa 2024. gada garumā dažādos pilsētas mikrorajonos, ar mērķi popularizēt donoru kustību un padarīt asins ziedošanu ērtāku un pieejamāku. 

Kļūsti par donoru. Lai dzīvība nepārtrūkst! 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI