DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Pēc balsu pieskaitīšanas Siguldas novadā deputātu vietu sadalījums starp kandidātu sarakstiem un ievēlētie deputāti nemainās

Pieskaitot Siguldas novada domes vēlēšanu rezultātiem desmit neapzīmogotajās vēlēšanu aploksnēs esošās balsis, deputātu vietu sadalījums starp kandidātu sarakstiem un ievēlētie deputāti paliek nemainīgi, liecina  pārrēķinātie vēlēšanu rezultāti.

Neapzīmogotajās aploksnēs sešas balsis bija par Krimuldas novada partiju, divas par Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, Politiskā partija “Latvijas Reģionu Apvienība”, Latvijas Zaļā partija apvienoto sarakstu, bet pa vienai balsij - par Jaunās VIENOTĪBAS un Latvijas Zemnieku savienības sarakstiem.

Jaunie 783. vēlēšanu iecirkņa balsu skaitīšanas rezultāti un Siguldas novada domes vēlēšanu rezultāti pēc balsu pieskaitīšanas pieejami Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) tīmekļvietnē - https://pv2021.cvk.lv/pub/velesanu-rezultati.

Kārtējās pašvaldību vēlēšanās, kas notika šā gada 5. jūnijā, balsu skaitīšanas laikā Siguldas novada 783. vēlēšanu iecirknī vēlēšanu kastē tika konstatētas desmit vēlēšanu aploksnes bez iecirkņa zīmoga. Atbilstoši Pašvaldības domes vēlēšanu likumam vēlēšanu aploksnes, kuras nav apzīmogotas ar attiecīgās vēlēšanu iecirkņa komisijas zīmogu, balsu skaitīšanas laikā ir uzskatāmas par nederīgām.

Noskaidrojot notikušā apstākļus, secinot, ka aploksnes nav apzīmogotas vēlēšanu iecirkņa komisijas neuzmanības dēļ un nav saskatāma ļaunprātīga vēlēšanu komisijas vai trešo personu rīcība, kā arī ņemot vērā līdzšinējo tiesu praksi, kurā nostiprināta atziņa, ka katra pilsoņa, kurš piedalījies vēlēšanās, nodotā balss ir nozīmīga un nebūtu izslēdzama formālu trūkumu dēļ, CVK 9. jūnijā lēma uzdot Siguldas novada 783. vēlēšanu iecirknī atvērt balsu skaitīšanā konstatētās neapzīmogotās vēlēšanu aploksnes un pieskatīt tajās esošo balsojumu vēlēšanu rezultātiem.

Līdz ar to tika atcelts arī Siguldas novada pašvaldības vēlēšanu komisijas 7. jūnija un 783. vēlēšanu iecirkņa komisijas 5. jūnija lēmums par vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu, tādēļ gan iecirkņa komisija, gan pašvaldības vēlēšanu komisija piektdien no jauna apstiprināja pārrēķinātos vēlēšanu rezultātus.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU