DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Eiropas Zāļu aģentūra izvērtē Moderna izstrādātās Covid-19 vakcīnas lietošanu jauniešiem vecumā no 12 līdz 17 gadiem

Zāļu valsts aģentūra informē, ka Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) ir uzsākusi vērtēt pieteikumu “COVID-19 Vaccine Moderna” lietošanas paplašināšanai, ietverot jauniešus vecumā no 12 līdz 17 gadiem.

“COVID-19 Vaccine Moderna” ir vakcīna Covid-19 novēršanai. Pašlaik tā reģistrēta lietošanai pieaugušajiem no 18 gadu vecuma. Vakcīna satur molekulu, ko dēvē par ziņneša RNS (mRNS) un kas ietver instrukcijas par pīķa proteīnu dēvētā proteīna veidošanai. Šis proteīns dabā sastopams uz SARS-CoV2-2 vīrusa virsmas, un šis vīruss izraisa Covid-19. Vakcīna iedarbojas, sagatavojot organismu aizsardzībai pret SARS-CoV-2 vīrusu.

EZA Zāļu reģistrācijas komiteja veiks pieteikuma ietvaros iesniegto datu paātrinātu vērtēšanu. Šie dati ietver rezultātus, kas iegūti lielā, pašreiz noritošā klīniskajā pētījumā, kurā piedalās pusaudži vecumā no 12 līdz 17 gadiem. Šis pētījums tiek veikts saskaņā ar “COVID-19 Vaccine Moderna” pediatriskās izpētes plānu, ko apstiprinājusi EZA Pediatriskā komiteja.

Zāļu reģistrācijas komitejas slēdziens par vakcīnas lietošanas paplašinājumu, kā arī jebkuras prasības par papildu pētījumu veikšanu vai drošuma uzraudzību tiks pārsūtītas Eiropas Komisijai, kura pieņems juridiski saistošu gala lēmumu, kas būs piemērojams visās ES dalībvalstīs.

EZA ziņos par savas vērtēšanas iznākumu, kas gaidāms šī gada jūlijā, ja nebūs nepieciešama papildu informācija.

“COVID-19 Vaccine Moderna” ir reģistrēta ES kopš 2021. gada janvāra. Plašāka informācija par šo vakcīnu pieejama Zāļu valsts aģentūras tīmekļvietnē – šeit.

Eiropas Zāļu aģentūras zinātniskajās komitejās un darba grupās piedalās arī Latvijas Zāļu valsts aģentūras speciālisti.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU