DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. maijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Sandis Riekstiņš: sportistiem jābūt iespējai startēt sacensībās ārtelpās tepat Latvijā

“Sportistiem būtu jābūt iespējai startēt sacensībās ārā, svaigā gaisā, tepat Latvijā. Tas ir absurdi, ka mūsu sportisti ir spiesti braukt uz ārzemēm. Tepat kaimiņos sacensības notiek, taču šaipus robežai tas ir liegts, lai gan sacensības ārtelpās ir iespējams nodrošināt drošā veidā,” otrdien, 25.maijā, sacīja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Sandis Riekstiņš pēc sēdes, kurā deputāti sprieda par iespējām organizēt sporta sacensības ārtelpās.

Sporta apakškomisija rakstīs vēstuli Ministru prezidentam un Veselības ministrijai, aicinot izvērtēt iespējas nodrošināt sporta sacensību norisi ārtelpās.

Kā akcentēja S.Riekstiņš, šobrīd ir gadījumi, kad sacensības tiek organizētas nelegāli, saucot tos par āra treniņiem. Turklāt situācija, kad sportisti ir spiesti doties startēt uz ārzemēm, var radīt vēl lielāku risku valstī ievest jaunus Covid-19 paveidus.

Izglītības un zinātnes ministrija deputātus sēdē iepazīstināja ar savu piedāvājumu, kā ārtelpās nodrošināt sporta sacensību norisi. Tas paredz iespēju rīkot Sporta likuma noteiktā kārtībā atzīto sporta federāciju organizētus Latvijas čempionātus un kausa izcīņas, ja tiktu ievēroti konkrēti nosacījumi, tostarp paredzot, ka sacensības noritētu ārtelpās bez skatītājiem un sacensību norises vietā atrastos ne vairāk par 150 personām. Priekšlikumi nav guvuši Operatīvās vadības grupas atbalstu.

Tāpat ministrija informēja, ka strādā pie regulējuma saistībā ar iespējām sacensībās piedalīties pret Covid-19 vakcinētām personām.

Savukārt Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra pārstāvji pauda bažas par epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanos, akcentējot, ka sporta pasākumos riski esot lielāki nekā citos pasākumos.

Deputāti sēdē iztaujāja Izglītības un zinātnes ministrijas, Veselības ministrijas, kā arī Slimību profilakses un kontroles centra pārstāvjus, lai meklētu piemērotākos risinājumus jautājumā par sporta sacensību norisi ārtelpās.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU