DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. maijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Kariņš: Eiropas Savienības apņemšanās risināt sociālās politikas jautājumus stiprinās Latvijas ekonomikas attīstību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš uzsver, ka Eiropas Savienības (ES) apņemšanās turpmāk pievērst lielāku uzmanību sociālās politikas jautājumiem, ko apliecina neformālajā ES valstu un valdību vadītāju sanāksmē, Eiropadomē, pieņemtā Porto deklarācija, stiprinās Latvijas ekonomikas attīstību.

Augsta līmeņa konferencē, kurā ES līderi, ES institūciju un starptautisko organizāciju pārstāvji, sociālie partneri un pilsoniskās sabiedrības pārstāvji diskutēja par ES sociālā modeļa atjaunošanu, Ministru prezidents uzsvēra, ka sociālā politika, kuras pamatmērķis ir sniegt atbalstu iedzīvotājiem, iet roku rokā ar ekonomisko attīstību -  valstij, izmantojot ES sniegto finansējumu, tostarp Atveseļošanas fonda līdzekļus, ir aktīvi jāpalīdz cilvēkiem apgūt jaunas prasmes, iegūt papildu izglītību, lai varētu pārkvalificēties darbam perspektīvās nozarēs, ar lielākām atalgojuma iespējām. Pēc K. Kariņa teiktā, Latvijā tās ir uz eksportu orientētas nozares.

Eiropadomē  norisinājās arī diskusijas par ASV ierosinājumu atcelt patentu aizsardzību Covid-19 vakcīnām. K. Kariņš pauda, ka Latvija uz šo ierosinājumu raugās piesardzīgi, tas ir risināms vidējā termiņā, 2 līdz 5 gadu laikā. Šobrīd galvenais izaicinājums ir vakcīnu ražošanas kapacitāte, līdz ar to drīzāk globālā līmenī būtu jāpanāk vienošanās, ka valstis, kurās tiek ražotas vakcīnas un kuras ir nodrošinājušas ievērojamas sabiedrības daļas aizsardzību pret Covid-19, dalās vakcīnās ar citām pasaules valstīm.

Eiropadomes noslēgumā norisinājās ES – Indijas samits. Tā laikā tika pārrunāta epidemioloģiskā situācija un cīņa ar Covid-19 pandēmiju. ES līderi apliecināja gatavību sniegt Indijai nepieciešamo palīdzību Covid-19 pandēmijas izraisītās krīzes pārvarēšanai. Tāpat ES un Indijas līderi vienojās atsākt sarunas par ES un Indijas tirdzniecības līguma noslēgšanu.

Neformālā ES dalībvalstu un valdību vadītāju sanāksme, Eiropadome, 7. un 8. maijā norisinājās Porto, Portugālē.

Tās laikā ES līderi diskutēja par aktuālo situāciju Covid-19 pandēmijas apkarošanā, ārpolitikas, kā arī ES sociālās politikas jautājumiem, un noslēdzās ar ES- Indijas samitu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU