DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Pavasarī Vides SOS ir vislielākā aktivitāte

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Valsts vides dienesta arhīvs

Pavasarī, kas ir arī Lielās Talkas laiks, palielinās Valsts vides dienestam (VVD) iesniegto ziņojumu skaits par konstatēto vides piegružojumu, ko iedzīvotāji pašu spēkiem nespēj sakopt. Šim mērķim aktīvi tiek izmantota VVD mobilā lietotne Vides SOS.

VVD apkopotie dati liecina, ka ziņojumiem pavasara mēnešos pēdējos gados ir tendence pieaugt, un 2021. gada marts, aprīlis nav izņēmums. Tomēr redzams, ka pērn, sākoties COVID-19 pandēmijai, iedzīvotāji acīmredzami dabā devušies vairāk, kam sekojuši arī ziņojumi Vides SOS. Šogad līdz 19. aprīlim saņemti 1053 Vides SOS ziņojumi, salīdzinoši 2019. gadā VVD līdz aprīļa beigām saņēma 859, bet 2020. gadā – 2025 ziņojumus. Sagaidāms, ka iedzīvotāju aktivitāte tuvākajās nedēļās pieaugs, jo šobrīd jau visā Latvijā ir nokususi sniega sega, kas ilgi klāja zemi un slēpa lielu daļu piegružoto teritoriju.

2020. gadā VVD sadarbībā ar biedrību “Vides fakti” uzsāka Vides SOS lietotnes pilnveidošanu. Aizvadītā gada beigās veikta Vides SOS lietotāju aptauja, kurā iegūtie dati pašreiz palīdz lietotnes uzlabošanas darbā.

Kopš gada sākuma notiek darbs pie pakāpeniskas izstrādāto risinājumu testēšanas un pēc tam uzstādīšanas lietotnē. Šis darbs norisināsies līdz 2021. gada beigām. Uzlabojumu uzstādīšanas laikā iespējami īslaicīgi traucējumi lietotnes darbībā. Tāpēc aicinām iedzīvotājus šādos gadījumos būt saprotošiem un ziņot par konstatētajiem vides pārkāpumiem, izmantojot citus informācijas sniegšanas kanālus. Situācijās, kad nepieciešama nekavējoša rīcība, aicinām zvanīt uz VVD vienotā zvanu centra tālruni 26338800 (24/7). Savukārt citos gadījumos aicinām ziņot, rakstot uz e-pastu okc@vvd.gov.lv vai VVD Facebook @videsdienests. Visi saņemtie ziņojumi, līdzīgi kā tie, kas iesniegti Vides SOS, tiks piereģistrēti, izskatīti un atbilstoši kompetencei nodoti rīcībai vides inspektoriem vai gadījumos, kad konstatēta vides piegružošana, informācija rīcībai tiks nodota zemes īpašniekiem un pašvaldībām.

Lai uzsāktu lietot Vides SOS, vispirms šī bezmaksas lietotne lejup jāielādē AppStore vai no Google Play. Kopējais lejupielāžu skaits 2021. gada aprīļa vidū iOS tālruņiem bija 10 600 un 16 900 Android tālruņiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU