DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts aizsardzība

Pabriks atklās pirmo Latvijas–Ukrainas tiešsaistes semināru par visaptverošu valsts aizsardzību

Rīt, 15. aprīlī, Ministru prezidenta biedrs visaptverošas valsts aizsardzības jautājumos, aizsardzības ministrs Artis Pabriks atklās pirmo Latvijas–Ukrainas tiešsaistes semināru par sabiedrības noturības stiprināšanu un iesaisti valsts aizsardzībā.

Seminārs paredzēts Ukrainas valsts iestāžu pārstāvjiem, kuri ir atbildīgi par valsts drošības sektora reformu un sabiedrības noturības stiprināšanu, lai iepazītos ar Latvijas pieredzi visaptverošas valsts aizsardzības ieviešanā.

Seminārā ar Latvijas pieredzi visaptverošas valsts aizsardzības ieviešanā dalīsies Aizsardzības ministrijas, Zemkopības ministrijas, Satiksmes ministrijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, kā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāvji.

Savukārt Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas, mazumtirdzniecības uzņēmuma  “Maxima”, AS “Latvijas valsts meži” un Latvijas Mednieku savienības pārstāvji stāstīs par dalību visaptverošas valsts aizsardzības īstenošanā no privātā un nevalstiskā sektora viedokļa.

Lai stiprinātu valsts aizsardzības spējas, Latvija pakāpeniski ievieš visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu, kuras mērķis ir nodrošināt visas sabiedrības iesaisti krīzes plānošanā un pārvarēšanā, lai katra institūcija, uzņēmums, mājsaimniecība un indivīds zinātu savu lomu un rīcību krīzes situācijā.

Latvija iestājas par Ukrainas teritoriālo nedalāmību, atbalsta tās eiroatlantisko integrāciju un nosoda Krievijas bruņoto spēku 2014. gadā īstenoto iebrukumu Ukrainā.

Divpusējus pieredzes apmaiņas pasākumus par visaptverošas valsts aizsardzības ieviešanu plānots organizēt arī turpmāk, Latvijai sniedzot praktisku atbalstu Ukrainai valsts aizsardzības spēju un sabiedrības noturības stiprināšanā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU