Ceremonijas laikā Baltijas Aizsardzības koledžas komandanta pienākumus no Lietuvas brigādes ģenerāļa Alvīda Šiupara (Alvydas Šiuparis) pārņēma Latvijas brigādes ģenerālis Egils Leščinskis. Amata nodošana apliecināja Baltijas valstu kopīgo apņemšanos stiprināt reģionālo drošību, militāro izglītību un sabiedroto sadarbību.
Vienlaikus tika godināti Baltijas Aizsardzības koledžas 2026. gada absolventi. Šogad studijas pabeidza 104 kursanti no 16 valstīm, absolvējot Augstākās komandvadības studiju kursu (Higher Command Studies Course), Apvienotās komandvadības un ģenerālštāba kursu (Joint Command and General Staff Course) un Civildienesta ierēdņu kursu (Civil Servants’ Course).
Pasākumā piedalījās Igaunijas aizsardzības ministrs Hanno Pevkurs, Latvijas aizsardzības ministrs Raivis Melnis, Lietuvas aizsardzības ministra vietnieks Dr. Karolis Aleksa, Tartu pilsētas mērs Urmass Klāss, Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieris, ģenerālmajors Kaspars Pudāns, kā arī citas augsta līmeņa militārās un civilās amatpersonas no Baltijas valstīm un partnervalstīm.
Attēlā: 17. jūnijā Tartu, Igaunijā, notika Baltijas Aizsardzības koledžas komandanta maiņas ceremonija, kurā iepriekšējo komandantu Lietuvas bruņoto spēku brigādes ģenerāli Alvīdu Šupari (Alvydas Šiuparys) amatā nomainīja NBS brigādes ģenerālis Egils Leščinskis.
FOTO: Mr. Raido Saar.
“Baltijas Aizsardzības koledža ieņem unikālu vietu mūsu reģionā. Tā ir vairāk nekā izglītības iestāde – tā ir vieta, kur satiekas idejas, pieredze un notiek sadarbība, kur virsnieki, instruktori un civilie eksperti no daudzām valstīm mācās viens no otra, veido profesionālu uzticēšanos un draudzību, kas saglabājas visas karjeras garumā. Kā jaunais komandants es strādāšu, lai saglabātu un stiprinātu koledžas augstos standartus un starptautisko reputāciju,” uzsvēra Baltijas Aizsardzības koledžas jaunais komandants, brigādes ģenerālis Egils Leščinskis.
Brigādes ģenerālim Egilam Leščinskim ir ilggadēja saikne ar Baltijas Aizsardzības koledžu – viņš iepriekš tajā dienējis štāba amatā un ir gan Apvienotās komandvadības un ģenerālštāba kursa, gan Augstākās komandvadības studiju kursa absolvents. Savukārt brigādes ģenerālis Alvīds Šiuparis Baltijas Aizsardzības koledžu vadīja laikā, kad tā turpināja attīstīt savu lomu kā starptautiski atzīts profesionālās militārās izglītības un civilmilitārās sadarbības izcilības centrs.
Komandanta maiņas ceremonija un absolventu izlaidums vēlreiz apliecināja Baltijas Aizsardzības koledžas nozīmīgo ieguldījumu militāro līderu un civildienesta speciālistu sagatavošanā darbam daudznacionālā drošības un aizsardzības vidē, kā arī Baltijas valstu un sabiedroto vienotību kopējās drošības stiprināšanā.
Foto galerija no svinīgās ceremonijas pieejama šeit (foto autors: Mr. Raido Saar).



