DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktora pienākumus pildīs Edijs Pelšs

Piektdien, 9. aprīlī, ar Rīgas domes priekšsēdētāja rīkojumu par domes Mājokļu un vides departamenta direktora pienākumu izpildītāju iecelts līdzšinējais Rīgas Ziemeļu izpilddirekcijas vadītājs Edijs Pelšs.

Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Edmunds Cepurītis: “Šobrīd ir skaidrs, ka Aļeksejenko amatā neatgriezīsies, jo veiktie pārkāpumi ir nopietns iemesls pārtraukt darba attiecības. Lai formāli to izdarītu, jāgaida tiesas lēmumi, tādēļ nepieciešams stiprināt departamenta vadības komandu. Vienlaikus vēlos uzsvērt, ka mums nav pretenziju pret līdzšinējās direktora pienākumu izpildītājas Ingas Gulbes darbu, palīdzot sagatavot ļoti pārdomātu šī gada budžetu, kurā tēriņi novirzīti kritiski svarīgiem ieguldījumiem,” uzsver E. Cepurītis, norādot, ka Pārmaiņu koalīcija turpina iesākto, dodot iespēju sevi pierādīt vadošos amatos pašvaldības speciālistiem ar ilgstošu pieredzi.

“Esmu gatavs uzņemties jaunus izaicinājumus un aktīvi strādāt, lai pilsēta izskatītos labāk un tajā būtu gan patīkamāk, gan veselīgāk dzīvot. Jāgatavo jauna mājokļu politika galvaspilsētai un jāturpina departamenta iesāktais darbs pie pašvaldības mājokļu renovēšanas un pieejamības paplašināšanas, mazinot rindas. Turpināsim darbu pie ūdeņu un gaisa piesārņojuma mazināšanas. Drīz sāksies peldsezona un departamentam būs jāpārņem pašvaldības oficiālo peldvietu apsaimniekošana. Savukārt līdz vasaras beigām mums jāizveido reāla un realizējama rīcības programma gaisa kvalitātes uzlabošanai, kā arī jāstrādā pie pašvaldības šķiroto atkritumu laukumu izveidošanas,” par tuvākajiem plānotajiem darbiem stāsta E. Pelšs.

E. Pelšs ieguvis bakalaura grādu uzņēmējdarbības vadībā un maģistra grādu valsts pārvaldē. Kopš 2007. gada strādājis dažādās Rīgas pašvaldības iestādēs un uzņēmumos, piemēram, 2015.gada decembrī vadījis jaunizveidoto Rīgas domes Teritorijas labiekārtošanas pārvaldi un nodrošinājis veiksmīgu šīs struktūrvienības darbu. Bijis SIA “Rīgas dzemdību nams” valdes locekļa pienākumu izpildītājs, Ziemeļu izpilddirekcijas izpilddirektora vietnieks un izpilddirektora pienākumu izpildītājs. E. Pelšs ir Rīgas pilsētas apkaimju attīstības projektu īstenošanas konkursa komisijas (“līdzdalīgās budžetēšanas”) priekšsēdētājs.

E.Pelšs darba pienākumus sāks pildīt no 12. aprīļa.

Ceturtdien, 8. aprīlī Rīgas domes Finanšu un attīstības lietu komitejas deputāti atbalstīja domes lēmumprojektu, kas paredz atbrīvot A. Aļeksejenko no Mājokļu un vides departamenta direktora amata, iestājoties nosacījumam, ja sakarā ar vienu no pašvaldības iesniegtajām prasībām tiesa pieņems spriedumu par darba līguma izbeigšanu ar A. Aļeksejenko. Par lēmumu vēl jālemj Rīgas domes sēdē.

Jau vēstīts, ka šā gada sākumā no amata tika atstādināts Mājokļu un vides departamenta direktors Anatolijs Aļeksejenko, pret kuru ierosinātas divas disciplinārlietas. Par iestādes direktores pienākumu izpildītāju tika iecelta direktora vietniece Inga Gulbe.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU