DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Saeima atbalsta izmaiņas pabalstu piešķiršanā bijušajiem pašvaldību vadītājiem

Saeima ceturtdien, 8.aprīlī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā, kas paredz turpmāk atteikties no līdzšinējā ikmēneša pabalsta bijušajiem pašvaldību vadītājiem. 

Grozījumi noteic, ka tiesības saņemt ikmēneša pabalstu turpmāk būs tām personām, kuras pašvaldības domes priekšsēdētāja vai viņa vietnieka amatā bijušas laikā no 1990.gada 4.maija līdz šī gada 30.jūnijam – jauno novadu pašvaldību vēlēšanām. 

Pabalsts turpmāk neattieksies uz tiem pašvaldību domju priekšsēdētājiem un viņu vietniekiem, kurus nepārvēlēs nākamajos sasaukumos pēc 2021.gada pašvaldību vēlēšanām. 

“Līdzšinējā pabalstu piešķiršanas kārtība bija jāpārskata, taču ievērojot tiesiskās paļāvības principu un personu loku, uz kurām tas attiektos,” iepriekš pauda par grozījumu virzību Saeimā atbildīgās Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētāja Inga Goldberga.    

Likuma grozījumi rosināti, ņemot vērā Valsts kontroles (VK) revīzijas ziņojumu par sociālās iekļaušanas politikas mērķu sasniegšanu. Tajā cita starp norādīts, ka pašvaldības ik gadu sociālajai aizsardzībai tērē ap 249 miljoniem eiro. Izmantojot šo naudu mērķtiecīgāk, būtu iespējams panākt labākus rezultātus nabadzības riska mazināšanai, likumprojekta anotācijā norādījuši grozījumu autori. 

Tāpat grozījumu autori norādījuši, ka ikmēneša pabalstu saņēmēju skaits būtiski varētu palielināties pēc šogad plānotajām jauno novadu pašvaldību vēlēšanām. Ja šis pabalsts netiktu atcelts, tad vēl vairāk samazinātos finansējuma pieejamība sociālajai palīdzībai un citiem atbalsta pasākumiem iedzīvotājiem, teikts anotācijā. 

Līdz šim pabalsta apmērs pēc amata atstāšanas bijušiem pašvaldību vadītājiem bija noteikts divu minimālo mēnešalgu apmērā, un to varēja piešķirt piecus gadus pirms pensijas vecuma vai vēlāk, ja persona nestrādā un nesaņem bezdarbnieka pabalstu. Attiecīgā pašvaldība par personu, kurai izmaksā pabalstu, veic valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas pensiju apdrošināšanai. 

Ar grozījumiem arī mainīts līdzšinējā Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likuma nosaukums, un turpmāk tas būs Pašvaldības domes deputāta statusa likums.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU