DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. martā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns uz pirmo sēdi sasaucis jurista kvalifikācijas eksāmena komisiju

Pirmdien, 29.martā, Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns uz pirmo sēdi ir sasaucis jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmena komisiju. Komisijas sēdē šodien plānots ievēlēt komisijas priekšsēdētāju un tā vietniekus, kā arī vienoties par datumu, kurā noritēs Latvijā pirmais vienotais juristu kvalifikācijas eksāmens. 

J. Bordāns: "Vienots jurista eksāmens būs ieguvums visiem - augstskolām, pasniedzējiem, studentiem un valstij. Tā mērķis ir paaugstināt juridiskās izglītības kvalitāti Latvijā, lai veicinātu līdzvērtīgas zināšanas, prasmes un kompetences jurisprudences studentiem, kā arī nodrošinātu vienādas prasības un vienotas pārbaudes metodes jurista kvalifikācijas iegūšanai." 

Valsts vienoto jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmenu kārtos pēc maģistra darba aizstāvēšanas un tas nepieciešams jurista profesionālās kvalifikācijas iegūšanai. 

Ar tieslietu ministra rīkojumu izveidotajā jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmena komisijā ir iekļauti 45 personas – gan akadēmiskās vides pārstāvji, gan praktiķi. Savus pārstāvjus ir izvirzījušas Latvijas Universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Daugavpils Universitāte un Biznesa augstskola Turība. Tāpat arī eksāmena komisijas sastāvā ir iekļauti piecu augsti kvalificētu profesiju pārstāvji – prokurori, zvērināti advokāti, zvērināti tiesu izpildītāji un  zvērināti notāri, kā arī uzaicināti tiesneši – no apgabaltiesām un starptautiskajām institūcijām. 

Turpmāk kvalifikācijas eksāmenu Tieslietu ministrija organizēs divas reizes gadā atbilstoši ziemas un vasaras sesijai augstskolās. 

Šobrīd vairs netiek akreditētas studiju programmas juriskonsulta profesijas iegūšanai. Šīs izmaiņas veiktas ar mērķi uzlabot juridiskās izglītības kvalitāti mūsu valstī, nosakot pietiekami augstas un vienotas prasības jurista kvalifikācijas iegūšanai. Turpmāk būs divas tiesību zinātņu studiju programmās savstarpēji skaidri nodalāmas piešķiramās profesionālās kvalifikācijas: jurists un jurista palīgs. 

PAPILDU INFORMĀCIJA: 

Valsts vienotā kvalifikācijas eksāmena ieviešanas mērķis ir ilgtermiņā paaugstināt juridiskās izglītības kvalitāti Latvijā. Juridiskā izglītība sniedz plašas zināšanas, kuras var izmantot dažādās profesijās. Juridiskā izglītība ir viens no kritērijiem reglamentēto juridisko profesiju pārstāvjiem – tiesnešiem, prokuroriem (tiesu varas amatpersonām), arī ar tiesu varu saistītām personām – advokātiem, notāriem, tiesu izpildītājiem. Tāpēc kvalitatīvu juridisko pakalpojumu sniegšana, kā arī augsti kvalificētu prokuroru, advokātu, tiesu izpildītāju, notāru un tiesnešu darbība ilgtermiņā veicinās sabiedrības labklājības un tautsaimniecības attīstību. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU