DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. februārī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Saslimstība ar Covid-19 iepriekšējā nedēļā Latvijā nedaudz samazinājusies

Ar Covid-19 inficēto cilvēku skaits aizvadītajā nedēļā ir samazinājies par 11,7%, salīdzinot ar nedēļu iepriekš. Veikto testu skaits nav būtiski mainījies, taču pozitīvo testu īpatsvars ir samazinājies. Latvijas 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 tūkstošiem iedzīvotājiem gada piektajā nedēļā bija 577,1, bet uz 14. februāri jau 548,6, kamēr Igaunijā 570,0 (5.nedēļā) un 622,8 (14.februārī), kas liecina par saslimstības pieaugumu kaimiņvalstī pēdējo dienu laikā.

Pēdējo septiņu dienu laikā Latvijā veikti kopumā 98 325 testi un vidējais pozitīvo testu īpatsvars samazinājies līdz 7,2% (pirms septiņām dienām – kopumā 69 114 testi, pozitīvo testu īpatsvars 8,0%). Veikto testu skaita dinamika nenozīmīgi samazinājusies par 1,1%, veicot vidēji 9761 testu dienā (pirms septiņām dienām – 9873 testi dienā).

Aizvadītajā nedēļā fiksēti kopumā 4906 jauni inficēšanās gadījumi ar Covid-19, salīdzinot ar 5559 jauniem gadījumiem pirms septiņām dienām. Saslimstības samazinājums novērots visos reģionos, izņemot Kurzemi un Pierīgu, kur vērojams neliels pieaugums. Saslimstības samazinājums vienmērīgi samazinās visās vecuma grupās, paaugstināta saslimstība saglabājas 13 līdz 18 gadus veco jauniešu vidū.

Epidemiologu aprēķinātais Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficients (R) Latvijā šobrīd ir 0,92 (pirms nedēļas bija virs 1). Tas nozīmē, ka 100 saslimušo inficē 92 citus cilvēkus.

Stacionēto pacientu skaits pēdējo septiņu dienu laikā ir samazinājies par 9,7% – tika stacionēti vidēji 84 Covid-19 pacienti dienā. Saskaņā ar Nacionālā veselības dienesta (NVD) 15. februāra datiem, stacionāros šobrīd ārstējas 939 Covid-19 pacienti, no kuriem 88 cilvēki – ar smagu slimības gaitu. Visvairāk stacionēto pacientu ir vecumā no 70 līdz 99 gadiem (437 cilvēku) un vecumā no 50 līdz 69 gadiem (368 cilvēku). Vecumā no 20 līdz 49 gadiem stacionāros atrodas 127 Covid-19 pacienti.

*Lai varētu runāt par epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos, kas vienlaikus ļautu salīdzinoši droši mazināt valstī noteiktos drošības pasākumus, saslimstības rādītājam jābūt mazākam par 200 saslimušo uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju (jeb ne vairāk kā 270 jaunatklātu gadījumu dienā).

Ja ir saņemts pozitīvs testa rezultāts, jārīkojas atbildīgi un vēl pirms saņemts zvans no SPKC epidemiologa, pašiem uzreiz jāapzina un jāinformē iespējamās kontaktpersonas, lai cilvēki pēc iespējas savlaicīgāk atbilstoši rīkotos un ievērotu kontaktpersonām noteiktos drošības pasākumus.

Par kontaktpersonas statusu informē arī darba devējs un ģimenes ārsts, kas informāciju par pozitīvo pacientu saņem portālā E-veselība.

Cilvēkus, kuri ar Covid-19 infekciju atrodas stingrā izolācijā mājās, mudinām vērot savu veselību un regulāri sazināties ar ģimenes ārstu. Ja parādās elpas trūkums, nekavēties un savlaicīgi vērsties pēc palīdzības, zvanot Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD) pa tālruni 113.

Noderīgas saites:

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU