DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. janvārī, 2021
Lasīšanai: 6 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Lidosta “Rīga” aicina pasažierus ceļot atbildīgi un laikus noskaidrot galamērķa valsts prasības

Lidosta “Rīga” aicina tos pasažierus, kuriem šobrīd ir nepieciešamība ceļot, darīt to atbildīgi, rūpīgi ievērojot lidostā un lidojumos noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības, un jau savlaicīgi noskaidrojot visus nosacījumus, kādi izvirzīti ieceļošanai galamērķa valstī.

Lidosta jau kopš pagājušā gada maija ir ieviesusi visaptverošus epidemioloģiskās drošības pasākumus, lai tie ceļotāji, kuriem nepieciešams doties lidojumā, būtu maksimāli pasargāti no riska inficēties ar Covid-19. Par ieviestajiem drošības pasākumiem lidosta “Rīga” prestižajā aviācijas reitingā “Skytrax” ir saņēmusi augsto četru zvaigžņu vērtējumu.

Arī lidostas pērnā gada nogalē veikts pētījums, kurā datorizētā intervijā internetā  tika aptaujāti 1010 respondenti vecumā no 18 līdz 65 gadiem, liecina, ka 72% aptaujāto, pateicoties ieviestajiem drošības pasākumiem, lidostā “Rīga” jūtas pasargāti no Covid-19 riskiem.

“Statistika liecina, ka aviācijas nozare šobrīd ir viens no drošākajiem pārvietošanās veidiem, turklāt daudz vairāk izsekojams nekā sauszemes transports vai vīrusa “kustība” iekšzemē. Aviopārvadājumi ir stingri uzraudzīta un viegli izsekojama nozare – lidostā veikto pārbaužu dati liecina, ka gandrīz 100% pasažieru ieceļojot var uzrādīt negatīvu Covid-19 testa rezultātu un ir aizpildījuši e-apliecinājumu vietnē Covidpass.lv, līdz ar to nepieciešamības gadījumā viegli var izsekot arī vīrusa ceļu, ja tomēr tiek konstatēts pozitīvs Covid-19 gadījums. Jau kopš maija lidosta rūpīgi seko jaunākajiem epidemiologu norādījumiem un Eiropas un starptautisko aviācijas organizāciju rekomendācijām, lai ieviestu maksimāli efektīvus pasākumus, tā dodot savu ieguldījumu vīrusa izplatības ierobežošanā. Lidosta “Rīga” ir pievienojusies Eiropas Savienības Aviācijas drošības aģentūras (European Union Aviation Safety Agency, EASA) COVID-19 ierobežošanas hartai, apliecinot uzņēmuma spēju strādāt pēc augstākajiem aviācijas nozares epidemioloģiskās drošības standartiem un sadarboties nacionālā un starptautiskā līmenī slimības izplatības risku mazināšanai,” uzsver lidostas valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa.

Lidostā ir spēkā stingri noteikumi par masku lietošanu un iekļūšanu terminālī, ko kontrolē drošības personāls, pārbaudot biļešu rezervācijas esamību. Tāpat lidostā visi klientu apkalpošanas punkti ir aprīkoti ar aizsargstikliem, aizsargājot gan pasažierus, gan darbiniekus. Lidostā tiek ievēroti augsti tīrības standarti – regulāri dezinficētas virsmas un pastiprināta koplietošanas telpu un transportlīdzekļu tīrīšana, savukārt pasažieriem ir pieejami bezkontakta roku dezinfekcijas stendi. Lai gan lidojumu skaits ir samazinājies, lidosta pasažieru apkalpošanai izmanto visu termināli, kas nozīmē plašas distancēšanās iespējas, ko papildina atzīmes uz grīdas un krēsliem, palīdzot pasažieriem vieglāk ievērot nepieciešamo attālumu.

Papildus drošību avioceļotājiem sniedz kopš 15.janvāra noteiktā prasība, ka ieceļošana Latvijā ir atļauta tikai pasažieriem, kuri var uzrādīt negatīvu Covid-19 testa rezultātu, turklāt no 25.janvāra testam jābūt veiktam ar polimeriāzes ķēdes reakcijas (polymerase chain reaction, PCR) metodi, kas tiek plaši izmantota visā pasaulē un ir starptautiski atzīta precīzākā metode, lai noteiktu Covid-19.

Lai ceļojums nebeigtos vēl pirms iekāpšanas gaisa kuģī, lidosta aicina pasažierus rūpīgi iepazīties ar izvēlētās aviokompānijas prasībām un ieceļošanas noteikumiem galamērķa valstī, jo aizvien vairāk valstu un lidsabiedrību ieceļotājiem pieprasa ne tikai aizpildīt e-apliecinājumus, bet arī uzrādīt Covid-19 testa rezultātu. Tāpat dažādās valstīs ir noteikti dažādi pulcēšanās un pārvietošanās ierobežojumi. Informācija par Eiropas Savienības valstīs noteiktajiem ierobežojumiem un prasībām tiek apkopota oficiālajā vietnē reopen.europa.eu, kā arī to var meklēt valstu vēstniecībās un oficiālo iestāžu mājas lapās.

Lai sagādātu pasažieriem un lidostā strādājošo uzņēmumu darbiniekiem papildus iespējas nepieciešamības gadījumā nodot analīzes uz Covid-19, lidostā “Rīga” darbojas E.Gulbja laboratorijas bezkontakta analīžu nodošanas punkts. Tajā nodoto analīžu rezultātus var saņemt pēc 24 stundām. Ņemot vērā, ka aizvien vairāk valstu ieceļotājiem prasa uzrādīt Covid-19 analīžu rezultātus, lidosta sadarbībā ar E.Gulbja laboratoriju strādā pie pastāvīga Covid-19 analīžu nodošanas punkta izveides, kas atradīsies pasažieru termināļa ielidošanas zālē.

Lidosta atgādina, ka negatīvs testa rezultāts neatceļ pienākumu personai ievērot 10 dienu pašizolāciju un citus Latvijā noteiktos ierobežojumus Covid-19 infekcijas ierobežošanai.

Lai palīdzētu pasažieriem labāk sagatavoties ceļojumam, lidosta “Rīga” ir izstrādājusi video ciklu “Ceļo droši un neļauj vīrusam ceļot!”, kas būs apskatāmi lidostas Youtube un sociālo tīklu kontos.

Cikla galveno video var apskatīt https://ej.uz/safetravel.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU