DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. janvārī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

VARAM: nolietoto riepu apsaimniekošanā jāintegrē aprites ekonomikas principi

Šodien, 14.janvārī, Ministru kabinets ir izskatījis Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas (VARAM) informatīvo ziņojumu par nolietoto riepu apsaimniekošanas situāciju Latvijā, apstiprinot virkni priekšlikumu, lai nodrošinātu nolietoto riepu savākšanu un pārstrādi.

Ministrs Artūrs Toms Plešs: “Nolietoto riepu apsaimniekošanas jomā vērojamas pozitīvas pārmaiņas saistībā ar pastiprinātiem kontroles pasākumiem. Tomēr nepieciešams turpināt darbu pie uzlabojumiem normatīvajā regulējumā un motivējošu instrumentu izveides, lai veicinātu pārstrādāto riepu atkārtotu izmantošanu tautsaimniecībā un novērstu to nelegālu noglabāšanu vai nonākšanu vidē.”

Ministrija informatīvā ziņojuma izstrādē sadarbojās ar nolietotu riepu apsaimniekošanas nozari.

Valdība ir apstiprinājusi priekšlikumu līdz 2025. gadam pakāpeniski paaugstināt nolietotu riepu savākšanas mērķi no 65% uz 90% no tirgū laistā apjoma gadā. Plānots, ka šīs prasības izpildei līdz 2021.gada janvāra beigām tiks pieņemts attiecīgs normatīvais regulējums.

Priekšlikumi paredz  ierobežot lietotu riepu ievešanu un izplatīšanu valstī, diferencējot dabas resursu nodokļa likmes jaunām un lietotām riepām. Atbilstoši ziņojumam, VARAM, iesaistot Ekonomikas ministriju un Konkurences padomi, plāno 2021. gadā veikt pētījumu, kurā tiktu izvērtēts Latvijai vispiemērotākais modelis visu veidu riepu apsaimniekošanai.

Savukārt, lai iespējami efektīvi motivētu sabiedrību iesaistīties riepu nodošanā un  pārstrādē, VARAM plāno izvērtēt depozīta vai alternatīvas sistēmas izveidi un, ja nepieciešams, sagatavot normatīvo aktu priekšlikumus.

Ministrija plāno izvērtēt reģistra izveidi Latvijas tirgū pirmo reizi laistajām riepām, tādējādi uzlabojot uzskaiti un kontroli. Kontroles uzlabošanas nolūkos kopā ar riepu apsaimniekošanas nozares pārstāvjiem tiks regulāri apzinātas nolietotu riepu uzkrāšanās vietas un apjomi, savukārt ministrija izvērtēs zemes īpašnieku administratīvās atbildības pastiprināšanas iespējas par teritorijas piesārņošanu, vienlaicīgi kopā ar nozari īstenojot sabiedrības izglītošanas un informēšanas pasākumus.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU