DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. novembrī, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

PVO sarunā ar Kariņu uzsver plašas testēšanas un sejas masku lietošanas nozīmīgumu

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš vakar tikās ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas Reģionālā biroja direktoru Hansu Klūgi (Hans Kluge) attālinātā režīmā. Abas puses pārrunāja situāciju saistībā ar Covid-19 izplatību un kā efektīvāk panākt Covid-19 izplatības samazināšanos. PVO Eiropas Reģionālā biroja eksperti uzsvēra plašas testēšanas un sejas masku lietošanas nozīmīgo lomu Covid-19 izplatības mazināšanā, jo tieši asimptomātiskie nēsātāji un inficētie ar viegliem simptomiem veicina vīrusa straujāku izplatību.

H. Klūge un PVO eksperti iepazīstināja Ministru prezidentu ar PVO pieredzi un ieteikumiem Covid-19 izplatības mazināšanā, norādot gan uz sejas masku lietošanas efektivitāti vīrusa izplatības samazināšanā, gan uz sabiedrības līdzdalības lomu drošības pasākumu īstenošanā – jo vairāk cilvēku ievēro drošības pasākumus un distancēšanos, nepulcējas, lieto sejas maskas un regulāri dezinficē rokas, jo ātrāk iespējams panākt vīrusa izplatības mazināšanos. Veselības metrikas un novērtēšanas institūts, ar ko PVO sadarbojas Covid-19 izpētē, nesen veica pētījumu, kas parādīja, ka tad, ja 95% iedzīvotāju lietotu sejas maskas, tas turpmāko 100 dienu laikā novērstu vairāk nekā 220 000 nāves gadījumu slimības dēļ.

H. Klūge: “Eiropa atkal ir Covid-19 pandēmijas epicentrā. Latvija ir ātri rīkojusies ikvienā posmā, kas atbilst tās specifiskajām vajadzībām. Mūsu atbilde uz krīzi ir solidaritātes gars un veselības stādīšana pirmajā vietā. Šodien notikusī tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu bija iedvesmojoša iespēja apspriest stratēģijas mērķtiecīgai rīcībai ziemas sezonā un laikā, kad piedzīvojam pandēmijas nogurumu un gaidām, kad tiks apstiprinātas pirmās vakcīnas. Pasaules Veselības organizācijas Eiropas reģionālais birojs turpinās sniegt atbalstu Latvijas valdībai, ieviešot pasākumus, kas glābs dzīvības un ļaus cilvēkiem izdzīvot šajā sarežģītajā laikā.”

K. Kariņš sarunā ar PVO  Eiropas Reģionālā biroja direktoru uzsvēra, ka viens no būtiskiem nosacījumiem Covid-19 pandēmijas ierobežošanā ir iedzīvotāju uzvedības maiņa ilgtermiņā, pieņemot kā normu fiziskas distances ievērošanu, regulāru roku mazgāšanu un dezinficēšanu, un sejas masku lietošanu, kur tas nepieciešams.

Papildus PVO eksperti uzsvēra, ka Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanā būtisks nosacījums ir plašas testēšanas iespējas, vienlaikus ar PCR testiem izmantojot arī antigēnu testus, kas ātri nosaka vīrusa klātesamību, mērķtiecīgi testējot iestādes un vietas, kur pastāv Covid-19 izplatīšanās riski – sociālās aprūpes centri, slimnīcas, izglītības iestādes, darba kolektīvi, ieslodzījumu vietas u.c.

Runājot par masku lietošanu bērniem PVO pārstāvji informēja, ka pašreiz tiek veikti pētījumi, no kāda vecuma masku valkāšana skolās ir visefektīvākā, vienlaikus  uzsverot, ka sejas maskas noteikti nerada draudus bērnu un jauniešu veselībai. Minimālais vecums no kura bērni var valkāt maskas ir pieci gadi.

PVO pārstāvji arī uzsvēra nepieciešamību savlaicīgi izstrādāt detalizētus vakcinācijas plānus, kas ietvertu visus posmus no vakcīnas iegādes, transportēšanas līdz vakcinācijai un tālākai monitorēšanai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI