DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. novembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

18. novembrī Kuldīgā priecēs tiešraides koncerts un īpaši uzposta pilsēta

FOTO: Ieva Benefelde

Latvijas Republikas proklamēšanas dienu 18. novembrī Kuldīgā šogad atzīmēs citādāk, tomēr saglabājot svētku un kopības sajūtu. Šogad svētku sajūtu radīs patriotiskā noskaņā sapostā pilsēta, kā arī vietējo mākslinieku dāvana – svētku koncerts, ko būs iespējams vērot tiešsaistē.

Bez jau novembra sākumā izvietotajiem svētku rotājumiem no 14. novembra svētku sajūtu Kuldīgā palīdzēs radīt arī izgaismotie objekti. Piecas dienas tiks izgaismoti abi rātsnami un Adatu tornis, bet 18.novembrī – arī Latvijas karogu rinda Liepājas ielā.

Dodoties pastaigā pa pilsētu, aicinām piestāt Pilsētas laukuma malā, kur jau ierastajā vietā ierīkots foto stūrītis ar Latvijas karogu, lai ģimenes un draugi varētu iemūžināt kopā būšanu Latvijas dzimšanas dienā. Savukārt Rātslaukumā pie jaunā, īpaši valsts svētkiem radītā vides objekta “Kuldīga Latvijas kartē” iespējams aizdegt un nolikt svecītes.

Svētku vakarā plkst. 19.00 iedzīvotāji aicināti pievienoties svētku koncerta tiešraidei no Kuldīgas jauniešu mājas. Koncertu atklās Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa ar sveicienu iedzīvotājiem, pēc kura ikviens – gan ģimenes pie svētku galda, gan strādājošie dienestu kolektīvi, gan tālumā esošie kuldīdznieki – būs aicināts apvienoties kopīgā himnas dziedāšanā.

Svētku koncerta programmu veido Ernesta Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas direktore Andra Zvejniece kopā ar vietējiem mūziķiem. Tajā katrs mākslinieks skatītājiem dāvās savu īpašo veltījumu. Koncertprogrammā apvienojušies “Kurzemes Trio” (Madara Orola, Krišjānis Valters un Zigurds Turss), Anda Baloši, Amanda Gertnere, Andra Zvejniece un Līga Saulgrieze, Mārtiņš Burke-Burkevics, Artis Šimpermanis un Guntis Kaģis, Aivars Konutis, kā arī Kārlis Upenieks, Una Raikstiņa un Valts Lasmanis.

Koncertu varēs redzēt tiešraidē Kuldīgas novada pašvaldības un Skrundas TV “Youtube” kanālā, kā arī Kuldīgas novada pašvaldības un Skrundas TV “Facebook” kontā.

Kuldīgas novada muzejā jau kopš oktobra beigām apskatāma izstāde “Dvēseļu putenis”, kas ir muzeja dāvana Latvijai dzimšanas dienā. Tajā var ielūkoties filmas “Dvēseļu putenis” aizkadros, aplūkot Sandras Silas radītos tērpus, izzināt filmā attēlotos vēsturiskos notikumus Latvijas teritorijā Pirmā pasaules kara un Neatkarības kara laikā, kā arī iepazīt karavīra ikdienu un sievietes lomu karā. Muzejs būs atvērts arī valsts svētkos, 18. novembrī, no 10.00 līdz 18.00. Plašāk par aktuālo: muzeja mājaslapā https://www.kuldigasmuzejs.lv

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU