DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. oktobrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

AS "Latvijas valsts meži" kopj valsts mežus jau 21 gadu

Pirms 21 gada ar Latvijas Republikas Ministru kabineta rīkojumu tika dibināta AS “Latvijas valsts meži” (LVM) valsts meža teritorijas apsaimniekošanai. Kopš 1999. gada 28. oktobra uzņēmums ir audzis, attīstījies un kļuvis par inovatīvu, uzticamu un ilgtspējīgu mežu saimnieku, līdzsvarojot ekonomiskās, sabiedrības un vides intereses.

“Meža platība Latvijā pēdējos 250 gados sasniegusi lielāko apmēru, un ir tikai pašsaprotami, ka pieaug arī mežsaimniecības nozīme Latvijas attīstībā. Šis gads ir bijis pārbaudījumu laiks gan uzņēmējiem, gan sabiedrībai. Mežs vieno latviešus ne tikai folklorā, bet arī šodienas mainīgajā ikdienā – drošākā vieta imunitātes stiprināšanai un spēkam ir bezgalīgās takas 1,6 miljonu hektāru valsts meža zemēs. Esmu gandarīts par LVM paveikto un pārliecināts, ka arī turpmākie uzņēmuma darba gadi būs ne mazāk raženi un nākamās paaudzes saņems vēl skaistākus un produktīvākus valsts mežus, kurus novērtēs mūsu bērni un bērnu bērni. Kā veco laiku cilvēks, noteikti ticu un veiksmes ziņā paļaujos uz “acīti”: gan LVM darba gadiem, gan arī nākamo gadu, ko sagaidīsim, ” teic LVM padomes priekšsēdētājs Jurģis Jansons.

Salīdzinot ar darbības sākumu, LVM apgrozījums no 24 miljoniem eiro ir palielinājies gandrīz 16 reizes, aizvadītajā gadā sasniedzot lielākos ieņēmumus uzņēmuma vēsturē, tas ir, 379 miljonus eiro. Vienlaikus LVM valsts un pašvaldību budžetos kopš dibināšanas ir iemaksājusi 1,15 miljardus eiro.

Līdzās sekmīgajiem finanšu rādītājiem, tiek sniegts būtisks sociālais ieguldījums, nodrošinot vairāk nekā 7000 darbavietas ar nozari saistītos uzņēmumos visā Latvijā. Šogad nākotnes meža izveidošanai uzņēmums ir iestādījis vairāk nekā 28 miljonus jaunu koku.

2020 10 paveiktais 21 gada

Mežsaimniecība ir LVM darbības galvenā joma, tomēr uzņēmums attīsta arī citus darbības virzienus – meža infrastruktūru, zemes dzīļu resursu ieguvi un materiālu ražošanu, LVM GEO, medību un rekreācijas pakalpojumus, selekcionētu sēklu un stādu audzēšanu kvalitatīvai mežu atjaunošanai. Ir veiktas investīcijas ģenētiski augstvērtīgu stādu ražošanas jaudas kāpināšanai un zinātnes rekomendāciju īstenošanai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU