DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. oktobrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valdība apstiprina ilgtermiņa Covid-19 infekcijas izplatības kontroles stratēģiju

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Otrdien, 27. oktobrī, notika Krīzes vadības padomes un Ministru kabineta kopsēde, kurā valdība atbalstīja ilgtermiņa Covid-19 infekcijas izplatības kontroles stratēģiju un izskatīja citus aktuālus jautājumus, kas saistīti ar vīrusa izplatības mazināšanu un atbalstu nozarēm.

Veselības ministrijas sagatavotās ilgtermiņa Covid-19 infekcijas izplatības kontroles stratēģijas mērķis ir apturēt infekcijas izplatību un samazināt saslimstību, vienlaikus nodrošinot veselības pakalpojumu pieejamību un nepārtrauktību, izglītības procesu klātienē un ekonomisko aktivitāti, kas ir sabalansēta ar noteiktajiem piesardzības pasākumiem. Lai nodrošinātu nozaru saskaņotu rīcību ar ilgtermiņa Covid-19 pārvaldības stratēģiju, ministrijas izstrādās individuālus rīcības plānus.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš: “Šodien valdībā pieņēmām svarīgus lēmumus, kas nodrošina sabiedrībai saprotamu ilgtermiņa Covid-19 pandēmijas izplatības ierobežošanas stratēģiju ar skaidriem scenārijiem, kas ļaus gan valdībai, gan sabiedrībai labāk sagatavoties dažādām iespējamām situācijām. Ņemot vērā, ka atrodamies augsta izplatības riska apstākļus, šobrīd ir īpaši būtiski ievērot veselības drošības prasības - mazgāsim un dezinficēsim rokas, publiskās vietās lietosim sejas maskas un ieturēsiet divu metru distanci, dzīvosim pēc principa - mājas, darbs un svaigs gaiss!”

Valdība lēma atjaunot darba grupu uzņēmējdarbības un nodarbinātības atbalstam, kā arī atbalstīja pasākumus, kas ļaus palielināt testēšanas kapacitāti. Tika atbalstīts arī Veselības ministrijas priekšlikums par piemaksu nodrošināšanu mediķiem, kuri bijuši iesaistīti Covid-19 ierobežošanā.

Sēdē tika uzklausīta arī Slimību profilakses un kontroles centra, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un biedrības “Latvijas Ģimenes ārstu asociācija” sniegtā informāciju par aktuālo epidemioloģiskās drošības situāciju, veselības sistēmas kapacitāti un noslodzi un situāciju ģimenes ārstu praksēs saistībā ar Covid-19.

Klātesošie tika iepazīstināti ar informāciju par valsts stratēģisko komunikāciju Covid-19 izplatības pārvaldībai krīzes laikā, kā arī uzklausīja NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra redzējumu par situāciju informatīvajā telpā saistībā ar Covid-19 pandēmiju.

Tika atbalstīts Aizsardzības ministrijas ziņojums par centralizētu sejas masku un vienreizējo cimdu centralizētu iegādi.

Turpinot ierobežot straujo Covid-19 izplatības pieaugumu, valdība lēma, ka no 30. oktobra būs stingrāki ierobežojumi privātos un publiskos pasākumos, tāpat pagarināts laiks, līdz kuram noteikti ierobežojumi attālinātai mācību norisei 7.-12. klasēm un augstskolās. Ierobežojumi pagarināti arī interešu izglītībā un amatiermākslā.

Krīzes vadības padomes protokols (pēc saskaņošanas) būs pieejams šeit: https://www.vugd.gov.lv/lv/krizes-vadibas-padomes-2020gada-sedes

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, līdz 28. februārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU