DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. jūlijā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība

Ugunsdrošībai mežā nepieciešams lielāks finansējums

Valdība otrdien, 14. jūlijā, uzklausīja Zemkopības ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu par meža ugunsdzēsības situāciju Valsts meža dienestā (VMD).

VMD nepieciešama kapacitātes stiprināšana. Ilgstoši strādājot ar nepietiekamu finansējumu, zūd iespējas un motivācija kvalitatīvi pildīt meža ugunsdzēšanas funkciju, bet tas ietekmē valsts iekšējo drošību, meža nozares ekonomisko attīstību, dabas vērtības un iedzīvotāju drošību un rekreācijas iespējas. Nerodot risinājumu meža ugunsdrošības finansēšanai, turpināsies darbinieku pārmērīga noslogošana, sezonas darbinieku mainība, materiāltehniskās bāzes noplicināšana, un palielināsies iespējamība meža ugunsgrēku izplatībai, tā rodoties papildu riskiem valsts iekšējai drošībai un civilās aviācijas plāna izpildei.

Nepietiekama finansējuma dēļ, arvien nav iespējams atrisināt jautājumu par personāla un pietiekamu sezonas darbinieku skaitu ugunsnedrošā laikposmā, nodrošinot tiem darba tirgū konkurētspējīgu atalgojumu. No iepriekšējiem gadiem arī ir iekavējies materiāli tehniskās bāzes atjaunošanas temps - patlaban tas ir pārāk lēns.

Valdības protokollēmums paredz jautājumu par nepieciešamo papildu finansējumu meža ugunsdzēsībai 2021. un turpmākajiem gadiem skatīt kopā ar visu ministriju un citu centrālo valsts iestāžu prioritāro pasākumu pieteikumiem likumprojekta „Par valsts budžetu 2021. gadam” un likumprojekta „Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2021., 2022. un 2023. gadam” sagatavošanas un izskatīšanas procesā.

Ar informatīvo ziņojumu var iepazīties MK tīmekļvietnē “Par situāciju Valsts meža dienestā meža ugunsdzēsības jomā”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU