DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. jūlijā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tiesu sistēma

Tieslietu padomes locekļus vēlēs neklātienes konferencē

8.septembrī tiks organizēta Latvijas tiesnešu neklātienes konference, lai elektroniskās vēlēšanās ievēlētu divus Tieslietu padomes locekļus no apgabaltiesu tiesnešu vidus.

Rīgas apgabaltiesas tiesneši Dzintra Balta un Juris Stukāns, kuri bija apgabaltiesu pārstāvji Tieslietu papdomē, ir citos amatos – Juris Stukāns apstiprināts par ģenerālprokuroru, bet Dzintra Balta ir Augstākās tiesas tiesnese. Līdz ar to Tieslietu padomē jāievēl jauni locekļi.

Tieslietu padome apstiprināja Tiesnešu neklātienes konferences organizēšanas un norises plānu, saskaņā ar kuru kandidātus jāizvirza līdz 14.augustam. Amata kandidātiem būs jāiesniedz savs redzējums par tiesu sistēmu un Tieslietu padomei veicamajiem darbiem, un tiesnešiem būs iespēja kandidātiem uzdot jautājumus elektroniski, kā arī tiešsaistē.

Par neklātienes konferences vadītāju Tieslietu padome iecēla Administratīvās apgabaltiesas priekšsēdētāju Māri Vīgantu, par sekretāri – Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas tiesnesi Inesi Ušakovu. Balsu skaitīšanas komisijā – Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas priekšsēdētāju Adriju Buliņu, Administratīvās rajona tiesas priekšsēdētāju Ilzi Freimani, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesnesi Ināru Jaunzemi.

Atbalsta tiesu prioritāros pasākumus turpmākajiem trim gadiem

Plānojot nākamo gadu budžetu, Ministru kabinets uzklausa Tieslietu padomes viedokli par tiesu budžeta prioritātēm. Izvērtējusi Augstākās tiesas pieteiktos prioritāros pasākumus un Tieslietu ministrijas pieteiktos rajonu (pilsētu) tiesu, apgabaltiesu un starpnozaru prioritāros pasākumus 2021.–2023.gada budžetā, Tieslietu padome tos atbalstīja.

Augstākās tiesas prioritātes ir tiesas darbinieku atalgojuma palielināšana un informācijas tehnoloģiju infrastruktūras mobilitātes attīstīšana. Trešā prioritāte – Senāta Administratīvo lietu departamenta kapacitātes palielināšana, uz diviem gadiem pārceļot Augstākajā tiesā strādāt divus Administratīvās apgabaltiesas tiesnešus un viņu palīgus.

Arī Tieslietu ministrija kā pirmo prioritāti pieteikusi rajona (pilsētu) tiesu un apgabaltiesu darbinieku mēnešalgu paaugstināšanu. Tālākās prioritātes – tiesnešu un darbinieku kompetenču stiprināšana, nodrošinot nepieciešamās mācības; videokonferenču un datortehnikas infrastruktūras pilnveidošana; drošības sistēmu ieviešana tiesās un apsardzes nodrošināšana; tiesu telpu nomas izmaksu pieauguma segšana, kā arī e-lietas ieviešana tiesvedības procesā un mākoņpakalpojumu licenču atjaunošana un uzturēšana.

Starpnozaru prioritārajos pasākumos paredzēta iestāžu izvietošana jaunuzceltajā tieslietu nozares administratīvajā ēkā Jēkabpilī. Tajā tiks izvietota Zemgales rajona tiesa Jēkabpilī un Valsts zemes dienesta, Uzņēmumu reģistra, Probācijas dienesta un Prokuratūras struktūrvienības.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU