DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. jūlijā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

ES aktualizētā prasmju stratēģija: pareizais saturs, taču liela nozīme būs savlaicīgai īstenošanai

EUROCHAMBRES (Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības palātu asociācija) kopumā ir apmierināta ar Eiropas Komisijas aktualizēto Prasmju stratēģiju, taču uzsver nepieciešamību ātri pievērsties jau novēlotās paketes īstenošanai, lai reaģētu uz to uzņēmumu prasmju vajadzībām, kas saskaras ar grūtībām, atgūstoties no COVID-19 krīzes.

Divi Eiropas prasmju trūkuma galvenie iemesli ir izglītības iestāžu lēnā pielāgošanās tautsaimniecības vajadzībām un nepietiekama darbaspēka pielāgošanās. Šajā Prasmju stratēģijā pievēršas šiem izaicinājumiem, taču ieceres ir ātri jāpārvērš faktiskā rīcībā darba tirgū, ja vēlamies nodrošināt atbalstu mūsu uzņēmējiem,apgalvo Kristofs Laitls (Christoph Leitl), EUROCHAMBRES prezidents.

EUROCHAMBRES atzinīgi vērtē vairākas jaunas iniciatīvas, kas ietvertas aktualizētajā Prasmju stratēģijā. Gan Prasmju pakts, gan Eiropas nostāja attiecībā uz mikrokvalifikācijas apliecinājumiem, gan Eiropas Uzņēmējdarbības prasmju rīcības plāns atbilst Tirdzniecības un rūpniecības palātu asociācijas iesniegtajiem priekšlikumiem un var palīdzēt samazināt prasmju trūkumu.

 “Kā īpaši nozīmīgu vērtēju Eiropas Prasmju programmā iekļauto septīto darbības jomu STEM mācību iestāžu absolventu skaita palielināšana un uzņēmējdarbības un transversālo prasmju veicināšana un papildinošu Eiropas Komisijas plānoto rīcību, tuvākajā laikā sagatavojot un publiskojot Eiropas Uzņēmējdarbības prasmju programmu, lai veicinātu studentu un jauno uzņēmēju prasmes un veicinātu jaunu uzņēmumu veidošanos un attīstību Eiropā. Nepieciešamību stiprināt uzņēmējdarbības garu Eiropā uzsvēru arī sarunā ar komisāru Šmitu jūnija sākumā, ir gandarījuma sajūta, ka Eiropas uzņēmēju kopiena ir uzklausīta un sekos konkrēta rīcība.” pauž EUROCHAMBRES Prasmju un uzņēmējdarbības komitejas līdzpriekšsēdētājs Aigars Rostovskis

EUROCHAMBRES jau ilgstoši uzsver, ka sekmīgai īstenošanai ir nepieciešami izmērāmi rādītāji, tāpēc asociācija ir gandarīta, ka ir noteikti tālejoši mērķi, proti, līdz 2025. gadam 70 % pieaugušo jāiegūst vismaz pamata digitālās prasmes, kā arī ir noteikti trīs kvantitatīvie mērķi profesionālajai izglītībai un apmācībām (PIA).

EUROCHAMBRES atzinīgi vērtē PIA sistēmu modernizēšanas un PIA politiku labākas saskaņošanas priekšlikumus. “Mums ir nepieciešami pareizie PIA veidi visā Eiropā, kas to nostādītu vienlīdzīgā stāvoklī ar vispārējo izglītību un stiprinātu izglītības darbavietā komponenti,” piebilda prezidents Laitls.

Jaunās Prasmju stratēģijas īstā vērtība būs atkarīga no savlaicīgas īstenošanas laikā, kad miljoniem uzņēmēju visā Eiropā ar grūtībām atgūstas no COVID-19 izraisītās ietekmes uz ekonomiku.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU