DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. jūnijā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Telekomunikācijas

Ministrs Pūce: ES augsti novērtē Baltijas valstu sasniegumus digitālās transformācijas pilnveidē

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) šī gada 5. jūnijā piedalījās Eiropas Savienības (ES) telekomunikāciju ministru neformālā augsta līmeņa videokonferencē, kur dalībvalstu delegāciju pārstāvji dalījās ar atziņām, kas gūtas Covid-19 krīzes laikā digitālajā nozarē un turpmāku digitālās transformācijas sniegto iespēju izmantošanu. Sanāksmes laikā izskanēja aicinājums Baltijas valstīm dalīties ar savām zināšanām, ieviešot un veiksmīgi pilnveidojot digitālus risinājumus valsts pārvaldē un pakalpojumu pieejamības nodrošināšanā.

Videokonferences laikā Vācijas ekonomikas ministrs Pēters Altmaijers (Peter Altmaier) kā nākamās prezidējošās valsts pārstāvis uzteica Baltijas valstis par sasniegto digitālajā attīstībā un izteica oficiālu uzaicinājumu par digitālo transformāciju atbildīgajiem Baltijas valstu ministriem sniegt kopīgu vēstījumu par paveikto ceļā uz digitālo transformāciju neformālajā ministru Padomē Bāden-Bādenē, kas notiks 2020. gada 15. oktobrī.

Ministrs J. Pūce sanāksmes laikā uzsvēra, ka Latvijā krīze ir parādījusi sabiedrības gatavību un veicinājusi strauju digitālo risinājumu izmantošanas palielināšanu gan uzņēmējdarbībā, gan publisko pakalpojumu izmantošanā  un citās sabiedrībai nozīmīgās jomās. Tas ir bijis iespējams, pateicoties līdz šim paveiktajam digitālās politikas veidošanā un ieguldījumiem digitālās vides attīstībā.

Juris Pūce: “Esam strādājuši, lai Latvijā attīstītu labvēlīgu un modernu dzīves telpu, izmantojot tehnoloģiju sniegtās priekšrocības. Baltijas valstu sasniegumi digitālās transformācijas pilnveidē ir kļuvuši par piemēru Eiropas Savienībai un mūsu pieredze un zināšanas ir augstu novērtētas.”

Ministrs sanāksmē arī uzsvēra, ka šobrīd būtu īpaši svarīgi nesamazināt finansiālo atbalstu, kas nepieciešams, lai izmantotu radušos situāciju digitālās transformācijas izrāvienam un kopīgu ES risinājumu izveidei. Sadarbība kopīgu platformās balstītu risinājumu izvēršanā, izmantojot iesaistīto ES dalībvalstu stiprās puses radītu priekšnosacījumus straujai digitālai attīstībai Eiropā un arī globāli konkurētspējīgus projektus.

Videokonferencē notika ministru viedokļu apmaiņa arī par ES konkurētspējas celšanu,  digitālo suverenitāti, un iespējām vēl vairāk ieguldīt savienojamības, mākslīgā intelekta un datu tehnoloģiju izvēršanā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU