DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. maijā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Ārkārtas situācijas laikā higiēnas preču komplektā iekļauts roku dezinfekcijas līdzeklis

Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar Labklājības ministriju ir papildinājis higiēnas preču atbalsta komplekta saturu ārkārtas situācijas laikā, iekļaujot tajā roku dezinfekcijas līdzekli. Papildinātie atbalsta komplekti ir pieejami trūcīgām, maznodrošinātām personām, kuru ienākumi uz ģimenes locekli nepārsniedz 242 euro mēnesī, un krīzes situācijā nonākušām personām Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām ietvaros.

Sevis un savas ģimenes pasargāšana vīrusu laikā ir svarīga ikvienai ģimenei. Īpaši tas ir aktuāli laikā, kad pasaulē un valstī ir ārkārtējā situācija COVID-19 vīrusa straujās izplatības dēļ. Ierobežoti finanšu resursi nedrīkst būt par iemeslu paaugstinātam riskam saslimt ar kādu no vīrusiem, tais skaitā Covid-19. Reaģējot uz esošo situāciju, higiēnas preču komplekts ir papildināts ar roku dezinfekcijas līdzekli, un uzsākta atbalsta komplektu piegāde uz vairāk kā 440 izdales punktiem visā Latvijā. Papildināto higiēnas komplektu piegāde izdales vietām notiek no aprīļa līdz jūnijam. Izdales vietās ir pieejami vēl citi atbalsta komplekti. Pavisam tie ir 5 veidu:

  • pārtikas preču komplekts,
  • higiēnas preču komplekts,
  • pārtikas preču komplekti maziem bērniem (3 veidi atkarībā no bērna vecuma),
  • higiēnas preču komplekti maziem bērniem(4 veidi atkarībā no bērna vecuma),
  • skolas piederumu komplekti (bērniem vecumā no 5-16 gadiem),

un tos kā ierasts var saņemt, uzrādot sociālā dienesta izsniegtu izziņu. Pašlaik ārkārtas situācija valstī ir noteikta līdz 9.jūnijam, tas nozīmē, ka personām, kurām laikā, kad ir spēkā COVID-19 izraisītā ārkārtējā situācija, beidzas trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa izziņas derīguma termiņš, tas automātiski pagarinās līdz 31.07.2020.

Sabiedrības integrācijas fonds atbalstu trūcīgām, maznodrošinātām un krīzes situācijā nonākušām personām atbalsta komplektu veidā organizē no 2015.gada. Komplektu izdali nodrošina 28 organizācijas visā Latvijas teritorijā.  Programmas īstenošanā iesaistījušās 13 pašvaldības un to iestādes, 12 biedrības un nodibinājumi, 3 reliģiskas organizācijas.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU