DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. aprīlī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

Izsniegta licence SIA "Mobilly" elektroniskās naudas iestādes darbībai

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome 26.03.2020 ir pieņēmusi lēmumu par licences izsniegšanu SIA "Mobilly" elektroniskās naudas iestādes darbībai, sniedzot iespēju turpināt attīstīt inovatīvus finanšu pakalpojumus. SIA "Mobilly" pēc licences saņemšanas ir tiesības emitēt elektronisko naudu un sniegt licencē norādītos maksājumu pakalpojumus. SIA "Mobilly" ir otrā Latvijā strādājošā elektroniskās naudas iestāde, kas saņēmusi licenci, pārējās iestādes reģistrētas FKTK reģistrā.

Licences iegūšanas procesā FKTK eksperti SIA "Mobilly" nodrošināja konsultācijas par regulējošajām prasībām saistībā ar elektroniskās naudas un maksājumu iestāžu licencēšanas un uzraudzības procesu. FKTK konsultatīvais atbalsts sniegts, lai stiprinātu SIA "Mobilly" potenciālu FinTech jomā, attīstot inovatīvu finanšu pakalpojumu sniegšanu.

Turpmāk SIA "Mobilly" varēs turpināt attīstīt elektroniskās naudas norēķinu pakalpojumus ne tikai vietējā tirgū, bet visās Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valstīs. Licence sniegs iespējas SIA "Mobilly" atvērt maksājumu kontus ar savu unikālo IBAN identifikatoru. Nākotnē SIA "Mobilly", saskaņojot ar FKTK, ir iespēja ieviest vēl citus Eiropas Savienības Maksājumu pakalpojumu direktīvā (PSD2) paredzētos pakalpojumus, lai sniegtu SIA "Mobilly" klientiem iespēju veikt plaša spektra finanšu darījumus vienā, ērti lietojamā lietotnē.

Papildu informācija par elektroniskās naudas iestādēm:

FKTK reģistrētās elektroniskās naudas iestādes ir tiesīgas piedāvāt e-naudas un maksājumu pakalpojumus tikai Latvijas teritorijā, un to apgrozībā esošās elektroniskās naudas vidējais apmērs nedrīkst pārsniegt divus miljonus eiro. Ja pakalpojuma sniedzējs darbību grib attīstīt arī ārpus Latvijas vai vidējais apgrozībā esošās elektroniskās naudas apjoms pārsniedz likumā noteikto slieksni, ir nepieciešams saņemt licenci elektroniskās naudas iestādes darbībai.

Elektroniskā nauda ir norēķinu līdzeklis, kas rodas, iemaksājot vēlamo naudas summu elektroniskās naudas iestādes kontā. Elektroniskās naudas iestāde par iemaksāto naudas summu piešķir elektronisko naudu līdzvērtīgā apmērā. Elektroniskās naudas vērtība tiek uzglabāta viedkartē vai datora atmiņā. Ar saņemtajiem autorizācijas rīkiem (piemēram, parole, kodu karte, norēķinu karte, viedais proļu pārlūks, u.c.) elektronisko naudu var izmantot norēķiniem par dažādām precēm un pakalpojumiem tur, kur norādīts, ka tiek pieņemts šāds norēķinu līdzeklis kā e-nauda.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU