DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. janvārī, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Izvirza pirmos izglītības nozares attīstības izaicinājumus un to risinājumus

Šodien, 7. janvārī, pašā Liepājas sirdī – Rožu laukumā – kopā sanāca pirmā Liepājas pilsētas attīstības programmas 2021.–2027. gadam izstrādes tematiskā darba grupa “Izglītība”. Vairāk nekā 40 eksperti apzināja esošos pilsētas izaicinājumus un sniedza pirmos ieteikumus un priekšlikumus nozares attīstībai.

Izglītības darba grupu vada Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere, kuras vadībā tika izveidota tematiskā darba grupa. Savām idejām un priekšlikumiem šodien dalījās gan uzņēmējdarbības pārstāvji, gan pašvaldības iestāžu un struktūrvienību darbinieki, nevalstiskā sektora, organizāciju, gan dažādu līmeņu izglītības speciālisti.

“Paldies ikvienam speciālistam, kurš šodien dalījās savā pieredzē, veltīja laiku un sniedza savas idejas un redzējumu Liepājas izglītības nozares attīstībai. Klātesošie apstiprināja seno patiesību, ka ir svarīgi dalīties pieredzē un veidot starpnozaru sadarbību, jo tikai tā iespējams nonākt pie labākā iespējamā rezultāta,” sacīja Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere.

Vairāk nekā četru stundu garumā eksperti diskutēja un meklēja veidus, kā attīstīt Liepājas izglītības nozari. Tikšanās sākumā attīstības un izglītības pārvaldes vadītāji iepazīstināja ar Liepājas izglītības kopējo piedāvājumu un būtiskākajiem ekonomikas datiem. Pēc tam speciālisti vairāku stundu garumā diskutēja un meklēja konkrētus risinājumus un sniedza priekšlikumus izglītības nozares attīstībai.

Pirmās idejas ir apkopotas un tās tālāk apstrādās pašvaldības Attīstības pārvaldes speciālisti, lai sāktu veidot Attīstības programmas pirmo redakciju.

Kā lielākie izaicinājumi Liepājas izglītības nozarē tika minēti: izglītības kvalitāte (visos līmeņos, īpaši augstākajā izglītībā), bērnudārzu rindas, pedagogu kompetence, cilvēkresursi (tai skaitā labu speciālistu trūkums), sporta infrastruktūra pie izglītības iestādēm. Tāpat tika minēta nepieciešamība pēc aktīvākas un ātrākas sadarbības starp vietējiem uzņēmējiem un izglītības iestādēm, lai var prognozēt kādas profesijas jāapmāca, kas būs nepieciešamas tirgū.

 Atgādinām, ka iedzīvotāji viedokli, ierosinājumus un priekšlikumus var izteikt:

  • elektroniski, sūtot uz e-pastu attistiba@liepaja.lv,
  • rakstiski, adresējot Liepājas pašvaldības Attīstības pārvaldei,
  • klātienē Liepājas pašvaldības Attīstības pārvaldē, Rožu ielā 6, 149. kabinetā, no pirmdienas līdz piektdienai (lūgums iepriekš piezvanīt: 63 404 755),
  • klātienē Liepājas Latviešu biedrības nama plānošanas telpās pirmdienās no plkst. 15.00 līdz 18.00 un piektdienās no 12.00 līdz 16.00.

Publiskā apspriešana ar iedzīvotājiem pilsētas mikrorajonos notiks šī gada augustā.

Nākamā darba grupa par tēmu “Kultūra” kopā sanāks otrdien, 14. janvārī, plkst. 10.00 Rožu laukumā 5/6, bijušajās tūrisma biroja telpās. Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai un tematisko darba grupu darbības grafikam www.liepaja.lv/attistiba.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU