DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. decembrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Mērķdotāciju pašvaldību ceļiem izmantos autoceļiem un ielām ar sabiedriskā transporta kustību

Lai veicinātu pašvaldības ceļu un ielu ilgtspēju, kā arī sasniegtu nacionālā līmeņa mērķus transporta jomā, turpmāk mērķdotācijas pašvaldības varēs prioritāri izlietot pilsētu tranzīta autoceļiem, tiltiem un ielām, pa kurām kursē sabiedriskais transports. Vienlaikus noteikts, ka mērķdotāciju var paredzēt arī satiksmes drošības uzlabošanai.

To paredz otrdien, 10. decembrī, Ministru Kabinetā (MK) apstiprinātie grozījumi noteikumos par valsts pamatbudžeta valsts autoceļu fonda programmai piešķirto līdzekļu izlietošanas kārtību.

Pamatojoties uz Valsts kontroles revīzijas lietu Nr.2.4.1-7/2015 „Pašvaldību ielu un ceļu uzturēšanai un rekonstrukcijai paredzēto līdzekļu izlietojuma likumība un lietderība”, Satiksmes ministrijai (SM) tika dots ieteikums, izstrādājot nozares attīstības plānošanas dokumentus, noteikt rīcības virzienus, uzdevumus un pasākumus, kas veicinātu arī pašvaldību ceļu un ielu infrastruktūras attīstību un ilgtspējas saglabāšanu, valsts un pašvaldību finanšu līdzekļu koncentrāciju, koordināciju un izmaksu efektīvu izmantošanu.

Ņemot vērā, ka pašvaldību speciālo budžetu līdzekļi (izņemot ziedojumus un dāvinājumus) ir integrēti pašvaldību pamatbudžetos un tādējādi pašvaldībām speciālo budžetu turpmāk nebūs, noteikumi Nr.173. nosaka, ka  SM katru mēnesi pārskaitīs mērķdotāciju (vienu divpadsmito daļu no attiecīgajam gadam paredzētās summas) pašvaldību norādītajos pamatbudžeta kontos.

Savukārt pašvaldības nodrošinās mērķdotācijas līdzekļu uzskaiti atsevišķi no citiem pašvaldības pamatbudžeta ieņēmumiem un izdevumiem atsevišķā norēķinu kontā kredītiestādē vai Valsts kasē. Tāpat pašvaldību pamatbudžeta mērķdotācijas daļa būs jāsaplāno vidējā (triju gadu) termiņā.

Tādejādi tiks veicināta pašvaldības ceļu un ielu ilgtspējas saglabāšana un sasniegti nacionālā līmeņa attīstības plānošanas dokumentos definētie mērķi transporta jomā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU