DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. decembrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība

Apstiprināta valsts atbalsta piešķiršanas kārtība apgrozāmo līdzekļi iegādei lauksaimniecībā u.c.

Valdība otrdien, 3. decembrī, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos noteikumus par valsts programmas īstenošanu apgrozāmo līdzekļu iegādei lauksaimniecībā, mežsaimniecībā, zvejniecībā un akvakultūrā. Jaunie noteikumi (salīdzinājumā ar noteikumiem “Kārtība, kādā piešķir valsts atbalstu apgrozāmo līdzekļu iegādei lauksaimniecības produkcijas ražošanai”) paredz apgrozāmo līdzekļu aizdevumus saimnieciskās darbības veicējiem arī zvejniecībā un akvakultūrā, tādējādi papildinot finanšu tirgū pieejamo kredītiestāžu finansējumu.

Noteikumi noteic, ka aizdevumu saņems saimnieciskās darbības veicēji, kuri darbojas zvejniecībā, akvakultūrā un primārās lauksaimniecības produkcijas ražošanā, atbilstīgas kooperatīvās sabiedrības un augļu un dārzeņu ražotāju organizācijas, kurām palielināta riska dēļ komercbankās ir problemātiski saņemt aizdevumu, bet kurām ir ekonomiski pamatoti turpmākās darbības plāni.

Aizdevumu, tāpat kā līdz šim, izsniegs akciju sabiedrība “Attīstības finanšu institūcija “Altum””. Vienam saimnieciskās darbības veicējam, kurš darbojas zvejniecībā, akvakultūrā un primārās lauksaimniecības produkcijas ražošanā, atbilstīgai kooperatīvajai sabiedrībai vai augļu un dārzeņu ražotāju organizācijai varēs piešķirt aizdevumu 7000 – 1 000 000 eiro, savukārt atbilstīgai kooperatīvajai sabiedrībai lauksaimniecībā – ne vairāk kā 2 850 000 eiro.

Maksimālais aizdevuma termiņš būs divi gadi, kopējais “Altum” un aizņēmēja saistību termiņš – pieci gadi, kas ietver arī aizdevuma restrukturizācijas termiņu.

Noteikumi Kārtība, kādā īsteno valsts atbalsta programmu par aizdevumu piešķiršanu apgrozāmo līdzekļu iegādei lauksaimniecības, mežsaimniecības, zvejniecības un akvakultūras nozarēstāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU