DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. septembrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Konferencē Gēteborgā diskutēs par jauniešu lomu medijpratības veicināšanā

Gatavojoties oktobra beigās notiekošajai UNESCO Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļai, 24. un 25. septembrī Gēteborgā, Zviedrijā norisināsies Pasaules medijpratības un informācijpratības konference. Viens no konferences saistītajiem pasākumiem būs UNESCO, Baltijas valstu un Ziemeļvalstu kopīgi rīkotā diskusija par jauniešu lomu medijpratības veicināšanā sabiedrībā.

Zviedrijā notiekošā starptautiskā konference, kuras tēma šogad ir „MIL Citizens: Informed, Engaged, Empowered”, ir veltīta pētniecības aktualitātēm un iniciatīvām, kuras tiek īstenotas dažādās pasaules valstīs medijpratības un informācijpratības nozīmes veicināšanā, uzsverot šo kompetenču lomu katra cilvēka dzīvē.  

Viens no konferences saistītajiem pasākumiem būs diskusija „Empowering Youth as Agents of Media and Information Literacy: the Role of Informal Education”. Diskusijā piedalīsies jaunatnes organizāciju pārstāvji, medijpratības un informācijpratības pētnieki, kā arī mediju eksperti. Pasākumā tiks diskutēts par jauniešu lomu medijpratības veicināšanā un diskusijas ietvaros tiks aplūkoti arī labās prakses piemēri, tostarp, savā pieredzē dalīsies Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes studentes – jauniešu kustības “Medijpratējs” iniciatores. Diskusiju vadīs UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika.

“Esam sākuši runāt par medijpratības iekļaušanu formālās izglītības saturā, tomēr šis process ir lēns un mācību satura pārsātinātība ierobežo iegūstamo zināšanu un prasmju dziļumu. Veids, kā risināt šo izaicinājumu, ir neformālā izglītība, un īpašs potenciāls ir “jaunieši – jauniešiem” pieejai. Būdami prasmīgāki digitālo tehnoloģiju lietotāji jaunieši var kļūt par medijpratības veicinātājiem, kuriem ir potenciāls savas prasmes nodot gan saviem vienaudžiem, gan jaunākām un vecākām paaudzēm,” uzsver viena no diskusijas dalībniecēm Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes UNESCO Medijpratības un informācijpratības katedras vadītāja Guna Spurava.

Saistīto pasākumu organizē Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes UNESCO Medijpratības un informācijpratības katedra, Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija un NORDICOM.

Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļa šogad norisināsies no 24. līdz 31. oktobrim.


Par UNESCO


UNESCO (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization) ir specializēta Apvienoto Nāciju Organizācijas aģentūra, kas apvieno 195 valstis visā pasaulē savstarpējai sadarbībai izglītības, zinātnes, kultūras, komunikācijas un informācijas jomā, lai sekmētu mieru, sabiedrības labklājību un ilgtspējīgu attīstību. Latvija pievienojās UNESCO 1991. gadā, bet kopš 1994. gada izveidotā UNESCO Latvijas Nacionālā komisija nodrošina UNESCO programmu īstenošanu Latvijā un rūpējas par Latvijas interešu un pieredzes pārstāvniecību UNESCO darbības jomās starptautiski. Plašāk: www.unesco.lv un Facebook.com/UNESCOLNK.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU