DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Kultūras ministre un ES komisāre pārrunā jautājumus par žurnālistu drošības stiprināšanu nacionālajā un Eiropas līmenī  

Pirmdien, 8. aprīlī, notika kultūras ministres Agneses Loginas un Eiropas Savienības komisāres Veras Jurovas tikšanās. Tās laikā abas puses pārrunāja jautājumus, kas saistīti ar cīņu pret dezinformāciju, Latvijas mediju politikas pamatnostādnes 2024.–2027. gadam, kā arī žurnālistu drošības stiprināšanu nacionālā un Eiropas līmenī.  

“Kopš pēdējās reizes, kad Briselē tikos ar Eiropas Savienības komisāri, esam spēruši lielu soli mediju vides stiprināšanā. Marta izskaņā prezentējām Kultūras ministrijas komandas un nozares kopdarbā tapušās mediju politikas pamatnostādnes 2024. – 2027.gadam, kurās starp prioritārajiem mediju politikas virzieniem vēlamies īpaši uzsvērt žurnālistu pasargāšanu no naida runas un lielāku pašregulācijas veicināšanu mediju vidē,” pēc tikšanās norādīja kultūras ministre Agnese Logina.  

Pašregulācijas sakarā A.Logina atzinīgi novērtēja Latvijas komerciālo radiostaciju iekšējo vienošanos neatskaņot Eiropas Savienībā sankcionētos krievu mūziķus.   

Ministre arī norādīja, ka veidojot lielāku atbalstu medijiem - gan komerciālajiem, gan sabiedriskajiem, Latvija vēlas palielināt savu reitingu Pasaules preses brīvības indeksā un pirmo reizi ierindoties starp Top 10 valstīm. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI