DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. septembrī, 2019
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība
2
2

LU Zinātņu mājā tiks atklāta foto izstāde “Sapņu tilti"

2019. gada 5. septembrī, LU Zinātņu mājā tiks atklāta foto izstāde “Sapņu tilti,” kura tapusi sadarbībā ar pasaules atzinību guvušo Andželu Forkeri (Angela Folker), Latvijā zināmām personībām.

Šūpoties, peldēt, lēkt, spēlēties lietū, lidināt gaisa pūķus...šķiet tik pašsaprotamas, neatņemamas bērnības aktivitātes, kas sagādā prieku mazajiem un mājo ikviena vecāka, radinieka sapņos. Tomēr daudzām no šīm ğimenēm sapņi sagrūst, uzzinot, ka bērniņu skārusi smaga slimība. Gan mūsu, gan Andželas pārliecība ir – Viss ir iespējams! Maija izskaņā Andžela viesojās Latvijā, lai fotografētu 11 ģimenes, kurās aug neizārstējami slimi bērniņi. Parādīt, ka ikviens bērniņš ir skaists, mīlēts, saredzēt vēstījumu, ko viņš šai pasaulei nes, - tāds ir Andželas vēstījums caur šiem mākslas darbiem. Andžela Forkere uzbur aizkustinošas ainas, kurās galvenie varoņi ir neizārstējami slimi bērni.

Foto izstāde “Sapņu tilti” 2019. un 2020. gadā apceļos vairākas Latvijas pilsētas.  Dzīvespriecīgās, aizkustinošās fotogrāfijas 2019. gadā būs apskatāmas:

  • no 2019. gada 6.septembra – 13.septembrim LU Zinātņu mājā, Jelgavas ielā 3,
  • no 2019. gada 1.oktobra – 31.oktobrim Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Saulaino dienu bibliotēkā,
  • 2019. gada novembrī un decembrī Rīgas Domā.

“Šī gada sākumā, internetā ieraugot Andželas darbus, publicējām tos savā Facebook kontā un komentārā ierakstījām, ka mēs būtu pagodināti, ja Andžela atbrauktu pie mums uz Latviju. Paši gan neticējām, ka šī iecere taps īsta. Andželas atbilde bija apstiprinoša – viņa piekrita braukt uz Latviju, neprasot samaksu par darbu. Šodien, pēc pirmās fotosesiju dienas varam teikt, ka tas ir kas stipri vairāk par tikai fotogrāfijām. Andželas pieskāriens mums visiem – bērniem, ģimenēm, komandai, sabiedrībai ir kas neizmērojami aizkustinošs un nozīmīgs,” stāsta Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības valdes priekšsēdētāja Anda Jansone.

Latvijā vairāk kā 600 ģimenēm iecerētais sapnis par bērnu iepretim neizārstējamai slimībai ir zudis, tomēr tā vietā viņi ir spējuši atrast neskaitāmus mazus un lielus SAPŅU TILTUS, LAI DZĪVOTU KATRU DIENU, IK MIRKLI.

Šo bērnu, ģimeņu iedvesmoti mēs, Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība, esam uzsākuši multifunkcionālā aprūpes centra “Sapņu tilti” izveidi, lai nodrošinātu priecīgu, kvalitatīvu un pilnvērtīgu dzīvi neizārstējami slimiem bērniem un viņu ģimenēm. Arī fotoprojektam sadarbībā ar Andželu Forkeri dots nosaukums “Sapņu tilti.”

Multifunkcionālā aprūpes centra “Sapņu tilti” izveidē aicinām iesaistīties ikvienu, kurš vēlas palīdzēt šim sapnim tapt īstam. Projekta ietvaros esam guvuši arī sabiedrībā pazīstamu personību atbalstu - katrai ģimenei ir Ceļabiedrs, kurš piepildīs kādu ģimenes sapni. Sirsnīgi pateicamies Elitai Mīlgrāvei, Pēterim Kļavam, Rēzijai Kalniņai, Ilzei Ķuzulei - Skrastiņai, Anna Lieckalniņai- Krimelei, Sarmītei Rubulei, Marikai Ģedertei, Evitai Zālītei-Grosai, Annai Rozītei, Ievai Brantei, Gunai Geikinai.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU