DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. augustā, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts vērtības

Godinot Baltijas ceļa 30. gada dienu, cilvēki ar invaliditāti izbrauc Baltijas ceļa posmu

24. augustā, 14.30 pie Brīvības pieminekļa Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons” kopā ar Latvijas Paralimpisko komiteju sagaidīs savus partneriem no Lietuvas – Lietuvas invalīdu savienību (LŽNS) un kopīgi noliks ziedus pie Brīvības pieminekļa godinot Baltijas ceļa trīsdesmito gada dienu, lai jau vēlāk pavadītu Lietuviešu kolēģus uz Tallinas pusi kopējā ratiņnieku ķēdē.

Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons” jau vairāk kā 25 gadus cīnās un iestājās par cilvēku ar invaliditāti tiesībām un iespējām uz labāku dzīvi, lai to īstenotu efektīvāk sadarbojās arī ar nevalstiskajām organizācijām ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā un Igaunijā.

Šogad atzīmējot Baltijas ceļa trīsdesmito gada dienu ir izveidota iniciatīva, atkārtot Baltijas ceļa maršrutu cilvēkiem ar invaliditāti cauri visai Baltijai. Šis ir unikāls notikums, kas notiek pirmo reizi ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā un Igaunijā. Pasākums sākās 23.augustā 9.00 Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, Katedrāles laukumā, piestājot 24.augustā Latvijas galvaspilsētā Rīgā pie Brīvības pieminekļa, un tālāk dotos uz Igauniju, lai pasākumu noslēgtu 25.augustā 16.00, pie Tallinas Parlamenta ēkas.

Šī iniciatīva liek netikai pārvarēt vairākus simtus kilometrus kopā, bet arī ir izaicinājums atrast atbilstošas naktsmītnes un ēšanas iespējas, kas ir pieejamas cilvēkiem ar invaliditāti, Lietuvā, Latvijā un Igaunijā.

Kā saka “Apeirona” valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis “Šī patiešām ir lieliska iniciatīva, lai atkal un atkal aktualizētu invaliditātes jautājumu plašākai sabiedrībai, lai sabiedrība, zin, ka cilvēki ar invaliditāti ir un viņi ir tieši tādi paši kā ikviens  - pilnvērtīgi sabiedrības locekļi ”

Cilvēki ar invaliditāti vienmēr ir bijuši un ir aktīvi cilvēki, kā ikviens no mums, gan kopā stāvot Baltijas ceļā, gan kopā veidojot neatkarīgu Latviju.

 

Par apvienību “Apeirons”

Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons” ir nevalstiska organizācija kura darbojas jau vairāk kā 25 gadus. “Apeirona” mērķis ir cilvēku ar invaliditāti interešu aizstāvība un darbības prioritātes ir pieejamas vides attīstība, sociālo pakalpojumu dažādošana, nodarbinātība, sabiedrības informēšana, brīvprātīgais darbs un izglītība.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU