DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. augustā, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība

Notiks LOSP ikmēneša sapulce un diskusijas par nozares aktualitātēm

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Rīt, 21.augustā plkst.11:00, Piensaimnieku KS "Straupe",  Plācī, Straupes pagastā, Pārgaujas novadā notiks ikmēneša Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvju sapulce.

Uz sanāksmi esam aicinājuši ekonomikas ministru (EM) Ralfu Nemiro un EM specialistus, lai diskutētu un rastu risinājumu par zemnieku saimniecību elektroenerģijas, sadales, pārvades, obligātās iepirkumu komponentes (OIK) un atjaunojamo energoresursu (AER) un fosilās koģenerācijas izmaksām. Tāpat sarunas attīstīsim arī par biogāzes koģenerācijas staciju perspektīvu un plānotajām valsts regulējuma izmaiņām, kas vistiešākajā veidā arī skars lauksaimniekus, kā biogāzes staciju īpašniekus un uzturētājus.

Turpinājumā ar zemkopības ministru (ZM) Kasparu Gerhardu, ZM specialistiem, Latvijas Lauksaimniecības universitātes ekspertiem-analītiķiem Irinu Pilveri un Alekseju Niperu atkārtoti diskutēsim par 5% pievienotās vērtības nodokļa (PVN) rezultātiem augļiem, ogām un dārzeņiem un nepieciešamību ar pamatojumu to ieviest gaļai, pienam, maizei, olām.

LOSP valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs: “ Līdzšinējie rezultatīvie rādītāji  kopš samazinātās PVN 5 % likmes ieviešanas tirdzniecībā, rāda pozitīvu ietekmi, kuras rezultātā ir ieguvuši ražotāji, tirgotāji, patērētāji un valsts budžets. Atgādinām, ka nodokļu maksātāju, kuru pamatdarbība ir lauksaimniecība un kuri norādījuši ar PVN 5% likmi apliekamos darījumus, apgrozījums 2018. gada 11 mēnešos salīdzinājumā ar 2017. gada 11 mēnešiem pieaudzis par 4,12%. Savukārt nodokļu maksātāju, kuru pamatdarbība ir lauksaimniecība un kuri norādījuši ar PVN 5% likmi apliekamos darījumus, vidējais atalgojums 2018. gada 11 mēnešos salīdzinājumā ar 2017. gada 11 mēnešiem pieaudzis par 9,9%. Šajā periodā šie rādītāji vēl ir auguši, jo augļu un ogu sezona tagad rit pilnā sparā, tāpēc LOSP darīs visu iespējamo, lai turpinātu sarunas un panāktu rezultātu par samazinātās PVN likmes ieviešanu gaļai, pienam, maizei un olām.”

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU