DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. jūlijā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents: nepieciešami kompleksi risinājumi tieslietu sistēmas stiprināšanai

Valsts prezidents Egils Levits šodien Rīgas pilī tikās ar tieslietu ministru Jāni Bordānu, pārrunājot virkni aktuālu jautājumu tieslietu sistēmā. Valsts prezidents uzsvēra vairākas būtiskas lietas, kas jāturpina tieslietu sistēmā stiprināt un pie kā šobrīd jau strādā Tieslietu ministrija, un tie ir: tiesvedības efektivitāte un kvalitāte, tiesu neatkarības nodrošināšana, tiesu pieejamība un tiesu kapacitāte.

Valsts prezidents pozitīvi novērtēja iesāktās reformas un uzsvēra, ka arī turpmāk būtu jāveicina kopīgs dialogs ar tiesu varu un līdzatbildīgajām institūcijām, lai iecerētās reformas nestu rezultātu. E.Levits izteica atzinīgu novērtējumu tieslietu ministra iniciatīvām, un atzīmēja, ka piedāvātajam risinājumam tiesu efektivitātes un kvalitātes uzlabošanā jābūt kompleksam.

Pārrunājot faktu, ka, piemēram, sarežģītajās lietās tiesvedības tomēr ir garākas, E.Levits un J.Bordāns pauda uzskatu, ka tie ir izņēmumi, bet tomēr atstāj negatīvu ietekmi uz tiesu sistēmas novērtējumu gan no sabiedrības puses, gan arī ietekmē uzņēmējdarbības un tautsaimniecības vidi kopumā.

Pēc sarunā teiktā, tāpēc jādomā arī par procesuālo likumu pilnveidošanu, kas ļautu mazināt ilgstošos tiesvedības procesus, kā arī par pirmstiesas izmeklēšanas sistēmas pilnveidošanas iespējām.

Tikšanās reizē tika pārrunāti valsts drošības iestāžu organizatoriskie darba jautājumi. Ministrs informēja Valsts prezidentu par jaunā cietuma celtniecību, kā arī iespējamām izmaiņām jaunās kadastrālās vērtēšanas metodikā un nekustamā īpašuma nodokļa jomā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU